18 443 79 80 kontakt@wactur.com.pl

WŁOCHY- 11 DNI: „Włoskie Tournée”

Symbol oferty:

#

Lokalizacja

Włochy

Transport

Autokar

Wyżywienie

HB

Zakwaterowanie

Hotel min. ***

Trasa:

Werona- Mediolan- Lukka- Borgo a Mozzano- Piza- Florencja- Siena- Neapol- Gaeta- Watykan- Rzym- Rocaporena- Cascia- Asyż- Republika San Marino- Wenecja- Chioggia

Program wyjazdu:

Dzień 1 (20.07.2020) /Poniedziałek/
Wyjazd z Nowego Sącza o godzinie 00:30 (z pozostałych miast zgodnie z rozkładem jazdy połączeń antenowych). Przejazd tranzytowy przez terytorium Słowacji lub Czech, Austrii do Włoch. Przejazd do centrum Werony w godzinach popołudniowych. Zwiedzanie miasta Romea i Julii: rzymski amfiteatr Arena, Piazza dei Signori, Casa Capuleti ze słynnym balkonem szekspirowskiej Julii. Następnie przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2 (21.07.2020) /Wtorek/
Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Mediolanu – kosmopolitycznej stolicy mody. Spacer po historycznym centrum miasta: Piazza del Duomo ze słynną gotycką katedrą, Galleria Vittorio Emanuele z eleganckimi kawiarniami- tradycyjne miejsce spotkań mediolańczyków, Piazza della Scala ze słynną operą La Scala, Castello Sforzesco. Przejazd do Lukki i zwiedzanie historycznego centrum, otoczonego renesansowymi murami oraz sanktuarium św. Gemmy Galgani. Przejazd do Borgo a Mozzano- miejscowości, która słynie ze swego mostu– Św. Magdaleny (St. Maddalena)- powszechnie znanym jako Most Diabła (Ponte del Diavolo)- oficjalnie datowany na 1322 r. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3 (22.07.2020) /Środa/
Śniadanie, przejazd do Pizy. Spacer po placu Cudów ze słynną Krzywą Wieżą, wizyta w katedrze i baptysterium. Przejazd do Florencji – zwiedzanie centrum historycznego: Plac Signori, Bazylika Matki Boskiej od Kwiatów, Baptysterium /z zewnątrz/, Most „Ponte Vecchio”, kościół Św. Krzyża /z zewnątrz/, spacer na Plac Michała Anioła z kopią rzeźby Dawid (panorama Florencji). Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4 (23.07.2020) /Czwartek/
Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Sieny. Zwiedzanie jednego z najpiękniejszych średniowiecznych miast europejskich: Piazza del Campo, katedra, spacer po via di Città z pięknymi pałacami. Przejazd w okolice Neapolu. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5 (24.07.2020) /Piątek/
Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Neapolu i zwiedzanie miasta: Katedra z grobem św. Januarego i jego cudowną krwią, Castel Uovo, Castel Nuovo, teatr San Carlo, Galeria Umberto I, Margelina, Park Virgilianum. Następnie przejazd do Gaety. Zwiedzanie przepięknego Sanktuarium zawieszonego na skałach oraz Groty Turka. Przejazd w okolice Rzymu. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6 (25.07.2020) /Sobota/
Śniadanie, przejazd na Watykan. Zwiedzanie Bazyliki oraz Placu Św. Piotra. Czas wolny na zakup pamiątek i dewocjonaliów. Zwiedzanie Rzymu– Bazylika św. Pawła za Murami, Bazylika Santa Maria Maggiore. Spacer przez centrum historyczne – Plac Wenecki, Pomnik Ojczyzny, Kapitol, Fora Cesarskie, Koloseum, Fontanna di Trevi oraz schody hiszpańskie i Plac Navona. Przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7 (26.07.2020) /Niedziela/
Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do centrum- Bazylika św. Jana na Lateranie, Święte Schody, Bazylika Świętego Krzyża w Jerozolimie z relikwiami świętych. Przejazd na Plac św. Piotra i udział w modlitwie Anioł Pański z udziałem Ojca Świętego (zależne od obecności Papieża). Przejazd do Rocaporeny i zwiedzanie małej wioski z której pochodzi święta Rita. Przejazd do Casci i zwiedzanie Sanktuarium związanego z życiem św. Rity. Kolejno przejazd do hotelu w okolicach Asyżu. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 8 (27.07.2020) /Poniedziałek/
Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie miasta związanego z życiem św. Franciszka oraz św. Klary. Bazylika Matki Bożej Anielskiej, Bazylika św. Klary, spacer przez centrum historyczne, Bazylika św. Franciszka. Przejazd do Republiki San Marino. Spacer wśród urokliwych uliczek, degustacja likierów, czas wolny. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 9 (28.07.2020) /Wtorek/
Śniadanie i całodzienny pobyt wypoczynkowy nad Morzem Adriatyckim. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 10 (29.07.2020) /Środa/
Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do portu w Chioggi. Zaokrętowanie. Rejs do Wenecji. Spacer po mieście: Pałac Dożów (Palazzo Ducale), Most Westchnień, plac św. Marka, Bazylika św. Marka, dzwonnica, wieża zegarowa. Czas wolny na indywidualny spacer po zakątkach Wenecji. Zaokrętowanie i rejs powrotny. Kolacja w restauracji w Chioggi i wyjazd w drogę powrotną.

Dzień 11 (30.07.2020) /Czwartek/
Powrót do Nowego Sącza w godzinach porannych i zakończenie wycieczki.

Termin i cena

Termin: 20.07- 30.07.2020

Cena: 2 190 PLN

Świadczenia

Cena zawiera:

 • Przejazd autokarem (WC, Klimatyzacja, DVD, Caffe- Bar),
 • 9 noclegów w hotelach min. *** w pokojach 2-, 3- osobowych z pełnym węzłem sanitarnym,
 • Wyżywienie wg. programu,
 • Opiekę pilota- przewodnika,
 • Kawę i herbatę podczas przejazdów,
 • Ubezpieczenie KL/NW

Cena nie zawiera:

 • Kosztów realizacji programu turystycznego: Biletów wstępu, Rejsów, Opłat wjazdowych do miast, taks klimatycznych oraz użyczenia zestawów TOUR-GUIDE: 75 EUR/os – obligatoryjnie płatne u pilota w autokarze.
 • Dopłaty do pokoju 1-osobowego (+ 610 PLN/os),
 • Napoi do kolacji,
 • Świadczeń nie wymienionych w ofercie.

Rozkład jazdy

Zainteresowała Cię oferta? Masz pytania?

Wyślij nam zapytanie!

6 + 1 =

Biuro Usług Turystycznych „WACTUR”

Ul. Długosza 34,
33-300 Nowy Sącz
NIP: 734 000 60 28

„WACTUR TRAVEL” s.c.
A. Mróz, M. Mróz

Ul. Długosza 34,
33-300 Nowy Sącz
NIP: 734 348 96 71

+48 18 443 79 80

telefon czynny w godzinach pracy biura

+48 515 107 260

telefon alarmowy czynny 24/7

wactur@o2.pl

napisz do nas!
}

Godziny pracy biura:

 • Poniedziałek – Piątek, 9:00 – 17:00
 • Sobota, 10:00 – 13:00

Nasze biuro