UKRAINA- MOŁDAWIA- 10 DNI: „Wyprawa na Kresy”

Symbol oferty:

#

Lokalizacja

Ukraina/ Mołdawia

Transport

Autokar

Wyżywienie

HB

Zakwaterowanie

Hotel min. ***

Trasa:

Stanisławów- Worochta- Jaremcze- Kołomyja- Czerniowce- Chocim- Okopy Św. Trójcy- Kamieniec Podolski- Monastyr Rudi- Berezovca- Soroca- Saharna- Tipova- Orheiul Vechi- winnica Cricova- Kiszyniów- winnica Milesti Mici- Bendera- Białogród- Odessa- Winnica

Program wyjazdu:

Dzień 1 (04.09.2020) /Piątek/
Wyjazd z Nowego Sącza o godz. 00:30. Przejazd w kierunku przejścia granicznego z Ukrainą i dalej do Stanisławowa (Iwano-Frankowska). Przerwa na poranną toaletę. Spacer po mieście: kościół farny Najświętszej Maryi Panny, odbudowany po pożarze w stylu konstruktywistycznym budynek Ratusza, kolegium jezuickie, XVIII wieczny barokowy kościół ormiański, kościół i klasztor Trynitarzy oraz pomnik Adama Mickiewicza. Czas wolny. Następnie przejazd do Worochty – niewielkiego uzdrowiska. Zobaczyć tu można 2 cerkwie huculskie, tablicę upamiętniającą tzw. „zbrodnię w Worochcie” oraz pozostałości skoczni narciarskiej (starszej o 3 lata od Wielkiej Krokwi w Zakopanem). Przejazd pociągiem słynną linią kolejową projektu polskiego inżyniera Stanisława Rawicz-Kosińskiego do uzdrowiska Jaremcze. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2 (05.09.2020) /Sobota/
Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Spacer po uzdrowisku. Następnie przejazd do Kołomyi. Spacer po mieście uznawanym za stolicę regionu Pokucie: budynek ratusza. Wizyta w Muzeum Pisanek z imponującym zbiorem ok. 12 tyś. eksponatów i Muzeum huculszczyzny. Następnie przejazd do stolicy Bukowiny – miasta Czerniowce nazywanego często Małym Wiedniem Wschodu. W 2008 roku w 600 rocznicę założenia miasta najstarsza część miasta została poddana gruntownej rewitalizacji. Zwiedzanie miasta: Plac Centralny przy którym wznosi się okazały budynek ratusza z 50-metrową wieżą, okazały gmach Teatru Muzyczno-Dramatycznego im. Olgi Kobylańskiej, pseudobarokowy Żydowski Dom Ludowy, romańsko-bizantyjski Pałac Metropolitów Bukowińskich, kościół rzymskokatolicki Najświętszego Serca Jezusa, Dom Polski. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3 (06.09.2020) /Niedziela/
Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Chocimia. Zwiedzanie słynnej twierdzy nad Dniestrem datowanej na XIII w. Zwiedzanie wizyta we wsi Okopy Św. Trójcy z Twierdzą zbudowaną przez Jana III Sobieskiego- dawna granica II Rzeczpospolitej. Następnie przejazd do Kamieńca Podolskiego. Obecnie potężna twierdza w Kamieńcu Podolskim stanowi jedną z najciekawszych i najczęściej odwiedzanych warowni na terenie Ukrainy. Zwiedzanie: Stara twierdza, kamienny Most Turecki (Most Zamkowy), rzymskokatolicka katedra Świętych Apostołów Piotra i Pawła, XIV wieczny Ratusz Polski (Ratusz Lacki), barokowy Kościół św. Mikołaja, oraz średniowieczne obwarowania miejskie z licznymi bramami i basztami. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4 (07.09.2020) /Poniedziałek/
Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd na terytorium Mołdawii i wizyta w żeńskim Monastyrze Św. Trójcy w Rudi. Następnie przejazd wzdłuż Dniestru do miejscowości Soroki. Po drodze postój w Berezowce pod Pomnikiem Stanisława Żółkiewskiego. Zwiedzanie położonej w centrum miejscowości na naddniestrzańskim brzegu XV w. twierdzy, która w XVII w stanowiła jeden z głównych punktów obronnych wojsk króla Jana III Sobieskiego przed Turkami. Następnie spacer na wzgórze- Lumânarea Recunoștinței (Świeca Wdzięczności) z najpiękniejszym widokiem na Dniestr. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5 (08.09.2020) /Wtorek/
Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd w okolice miejscowości Rezina i nawiedzenie zespołu klasztornego Saharna- uważanego za jeden z najpiękniejszych w całej Mołdawii zespołów monastycznych. Historia świątyni sięga drugiej połowy XVIII wieku kiedy to według podań mnich ujrzał pośród skał wizerunek Błogosławionej Matki Dziewicy. W miejscu zdarzenia odkrył odcisk niewielkiej stopy. Uznał go za znak świętości i wybudował w tym miejscu pustelnię, która w kolejnych wiekach została przekształcona w rozległy klasztor. Odwiedzając monastyr warto także wybrać się do znajdującego się w pobliskim lasku świętego źródełka (Sf. Izvor), którego woda posiada rzekomo lecznicze właściwości. Następnie przejazd do wioski Ţipova. Jej najcenniejszym zabytkiem jest usytuowany na malowniczym wysokim naddniestrzańskim brzegu średniowieczny monastyr. Miejscowe legendy głoszą, że jakby w cerkwi klasztornej odbył się ślub samego Stefana Wielkiego. Kolejno przejazd do Orheiul Vechi (Stary Orgiejów). To rozległy zabytkowy zespół archeologiczno-krajobrazowy w północnej Mołdawii, położony w malowniczej dolinie rzeki Răut. Strategiczne znaczenie tego rejonu doceniono już w epoce kamienia, kiedy to powstały tu pierwsze umocnienia. Obecnie Orheiul Vechi stanowi dumę Mołdawii i zarazem najcenniejszą i największą atrakcję turystyczną kraju. Na terenie kompleksu odnaleźć można wszystko co jest charakterystyczne dla Mołdawii: archaiczną kulturę, skalne prawosławne monastyry, piękne cerkwie oraz liczne pamiątki i pozostałości z czasów geto-dackich i tatarskich. W skład całego kompleksu muzealnego wchodzą m in. muzeum historyczne, starożytne wykopaliska, pozostałości dackiej twierdzy, skalny monastyr Bosie, wolno stojącą dzwonnicę oraz liczne naturalne i wyżłobione w skałach przez mnichów cele mieszkalne. Na zakończenie dnia wizyta w winnicy Cricova. Panuje tutaj idealny klimat do przechowywania win. Cricova to wręcz podziemne miasto, na które składa się kilkadziesiąt kilometrów korytarzy z szerokimi alejami Dumą całego kombinatu jest wyborne wino musujące produkowane tradycyjna metodą szampanizacji. Degustacja. Przejazd do hotelu w okolicach Kiszyniowa. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6 (09.09.2020) /Środa/
Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do centrum Kiszyniowa- Stolicy Mołdawii. Zwiedzanie miasta: cerkiew Sf. Theodora Tirona, XIX wieczną Cerkiew Narodzenia Pańskiego (główna prawosławna świątynia w całej Mołdawii), budynek ratusza (primaria), rzymskokatolicką katedrę Opatrzności Bożej, pomnik Mihaila Eminescu, ormiańską cerkiew Matki Boskiej oraz Łuk Triumfalny. Następnie przejazd do Milesti Mici. To żywa i dobrze prosperująca legenda mołdawskiego wina. Również największa podziemna przechowalnia wina na świecie, oraz najbardziej znana mołdawska winnica. Ponad 250 kilometrów wykutych w wapieniu korytarzy. Zwiedzanie winnicy i degustacja. Następnie przejazd do Bendery (Tighina). Zwiedzanie majestatycznych ruiny średniowiecznej twierdzy. Jej początki sięgają drugiej połowy XV wieku. Za czasów sułtana Sulejmana Wspaniałego niewielki zamek został przebudowany w potężną twierdzę obronną. Przejazd na terytorium Ukrainy do miejscowości Białogród. Zwiedzanie twierdzy Akermańskiej, stanowiącej punkt widokowy z przepiękną panoramą na Morze Czarne. Przejazd do hotel na wybrzeżu Morza Czarnego. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7 (10.09.2020) /Czwartek/
Śniadanie. Pobyt wypoczynkowy nad Morzem Czarnym. Obiadokolacja i nocleg.
/*fakultatywnie możliwość przejazdu do centrum kultury wina Shabo- zwiedzanie z degustacją 6 rodzajów wina (+20€/os)/

Dzień 8 (11.09.2020) /Piątek/
Śniadanie i przejazd na zwiedzanie Odessy. Najbardziej znanym budynkiem w mieście jest zbudowany w XIX w. Teatr Opery i Baletu. Kultowym miejscem Odessy są Schody Potiomkinowskie, z których roztacza się niezapomniany widok na port i dworzec morski. Na szczycie schodów znajduje się pomnik gubernatora Armanda-Emmanuela du Plessis – księcia Richelieu, a kawałeczek dalej na niewielkim skwerze pomnik założycielki miasta – Katarzyny II. Spacerując nadmorskim bulwarem natkniemy się na pomnik Puszkina stojący w pobliżu budynku Starej Giełdy oraz pałac Woroncewa z charakterystyczną kolumnadą zwaną belwederem i pałac Potockich, w którym ma swoją siedzibę Muzeum Sztuki. Jednym z polskich akcentów w Odessie jest kościół św. Piotra, który działa nieprzerwanie od chwili powstania. Następnie zwiedzanie odesskich katakumb. Czas wolny. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 9 (12.09.2020) /Sobota/
Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do miejscowości Winnica. Spacer po urokliwych uliczkach starego miasta z wieloma śladami obecności II Rzeczpospolitej. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie i obiadokolacja. Następnie uczestnictwo w pokazie na największej w Europie Laserowej Fontannie – „Fountain Roshen”. Powrót do hotelu i nocleg.

Dzień 10 (13.09.2020) /Niedziela/
Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd tranzytowy w kierunku Polski. Powrót do Nowego Sącza w późnych godzinach wieczornych.

Termin i cena

Termin: 04.09- 13.09.2020

Cena: 2 150 PLN

Świadczenia

Cena zawiera:

 • Przejazd autokarem (WC, Klimatyzacja, DVD, Caffe- Bar),
 • 9 noclegów w hotelach min. *** w pokojach 2-, 3- osobowych z pełnym węzłem sanitarnym,
 • Wyżywienie wg programu: śniadania i obiadokolacje,
 • Opiekę pilota- przewodnika,
 • Ubezpieczenie KL/NW

Cena nie zawiera:

 • Kosztów realizacji programu turystycznego tj.: Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych, taks klimatycznych oraz użyczenie urządzeń TOUR-GUIDE: (+ 100€ – obligatoryjnie u pilota w autokarze),
 • Dopłaty do pokoju 1- osobowego (+ 600 PLN),
 • Świadczeń nie wymienionych w programie,
 • Napoi do obiadokolacji

Rozkład jazdy

Zainteresowała Cię oferta? Masz pytania?

Wyślij nam zapytanie!

13 + 4 =

Biuro Usług Turystycznych „WACTUR”

Ul. Długosza 34,
33-300 Nowy Sącz
NIP: 734 000 60 28

„WACTUR TRAVEL” s.c.
A. Mróz, M. Mróz

Ul. Długosza 34,
33-300 Nowy Sącz
NIP: 734 348 96 71

+48 18 443 79 80

telefon czynny w godzinach pracy biura

+48 515 107 260

telefon alarmowy czynny 24/7

wactur@o2.pl

napisz do nas!
}

Godziny pracy biura:

 • Poniedziałek – Piątek, 9:00 – 17:00
 • Sobota, 10:00 – 13:00

Nasze biuro