Turcja 9 dni

Symbol oferty:

18/19

Lokalizacja

Turcja

Transport

Autokar

Wyżywienie

HB

Zakwaterowanie

Hotel min. ***

Program wyjazdu:

 Dzień 1
Msza Św. Pakowanie i  wyjazd /4,00/ . Przejazd do terytorium: Słowacji, Węgier i Serbii. Na terenie Serbii zakwaterowanie , obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2
Śniadanie. Przejazd przez terytorium Bułgarii. Przekroczenie granicy. Przejazd do Edirne. Zwiedzanie historycznego centrum: Meczet „Selime”, pomnik Koćaka Sinana, bazar. Czas wolny na zakupy. Przejazd do Stambułu, zakwaterowanie w hotelu, Msza św. w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3
Śniadanie w hotelu. Zwiedzanie miasta: Bazaru Egipskiego, Meczet „Yeni”, Haga Sofia- Kościół Mądrości Bożej, zwany również Wielkim Kościołem; Topkapi- pałac w centrum Stambułu, wybudowany za czasów Sułtana Mehmeta; Błękitny Meczet; Hipodrom- niezachowana budowla bizantyjska, przeznaczona jako miejsce wyścigów koni i rydwanów, obecnie plac w Stambule; Wielki Bazar- ok. 4000 sklepów z odzieżą, pamiątkami, złotem i dywanami pod jednym dachem, Bazar Egipski, Zatoka „Złotego Rogu” . Dzielnica Taksim – Msza św.  w Kościele św. Antoniego, Rejs statkiem po Bosforze, Czas wolny.  Obiadokolacja w hotelu. /Dla chętnych nocny objazd podświetlonego Stambułu, Nocleg w hotelu.

Dzień 4
Wczesne śniadanie.  Przejazd przez Most Bosforski do Azji. Panorama Stambułu ze wzgórza Ćamlica./ Przejazd do Ladoycei /miasto „Apokalipsy św. Jana” – Msza Św. Przejazd do Pamukkale . Zwiedzanie Pamukkale: śnieżnobiałych tarasów wapiennych, zwiedzanie największego zachowanego Nekropolis oraz wizyta w starożytnym mieście Herapolis z możliwością kąpieli w basenie Kleopatry. Zwiedzanie „Martyrium św. Filipa” – miejsce jego śmierci odwiedzone przez św. Pawła. Zakwaterowanie, obiadokolacja w hotelu i nocleg.

Dzień 5
Śniadanie Przejazd do Didim, gdzie znajdują się ruiny starożytnego miasta Didymy oraz świątyni Apollina. Przejazd do Miletu – miasta jońskiego na wybrzeżu Karii przy ujściu rzeki Meander. Przejazd do Kusadasi – przepiękny kurort. Zakwaterowanie, pobyt wypoczynkowy. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6
Śniadanie, przejazd na Wzgórze Słowików – Dom Matki Bożej /miejsce gdzie ostatnie lata życia ziemskiego spędziła Matka Boża. Msza Sw. Zwiedzanie Efezu – tereny archeologiczne oraz miejsca związane z pobytem św. Pawła, oraz Soboru. Przejazd do Selciuka – zwiedzanie miejsca związanego z  życiem i śmiercią św. Jana. Zwiedzanie pozostałości po świątyni Artemidy / jeden z 7 cudów świata/ Przyjazd do Kusadasi – spacer po mieście i „Ptasiej Wyspie” , czas wolny. Powrót do  hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7
Śniadanie w hotelu oraz wyjazd z Kusadasi do Canakkale. Po drodze panorama Bergamy – kompleksu archeologicznego ruin starożytnego Pergamonu znajdującego się na górującym nad współczesnym miastem akropolu. Na obrzeżach Bergamy znajduje się także inne stanowisko archeologiczne – ruiny dawnego Asklepiejonu – zwiedzanie. Zwiedzanie pozostałości po „czerwonej Twierdzy” – miejsce związane z Apokalipsą Św. Jana. Pokaz produkcji wyrobów z onyksu. Następnie zwiedzanie ruin starożytnej Troi, miasta szczególnie znanego z wojny, opisanej w starogreckim poemacie epickim „Iliada”. Przejazd do Canakkale, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 8
Śniadanie w hotelu. Wyjazd w drogę powrotną do Polski. Ćanakkale – pomnik „Konia Trojańskiego” – rekwizyt filmu Troja. Przepłynięcie Cieśniny Dardanele – pomnik upamiętniający „walki o  Cieśninę Dardanele”, przejazd przez terytorium Turcji, Bułgarii i Serbii. Na terenie Serbii obiadokolacja i dalsza podróż.

Dzień 9
Przejazd przez terytorium Węgier i Słowacji. Zakończenie wycieczki w godzinach południowych.

Termin i cena

Termin: cały rok

Cena: od 1890 PLN

Świadczenia

Cena zawiera:

 • 7 noclegów w hotelach *** w pokojach 2-,3- osobowych z pełnym węzłem sanitarnym i klimatyzacją,
 • Śniadania i obiadokolacje wg programu,
 • Transport autokarem klasy LUX (Video, Barek, Klimatyzacja, WC),
 • Ubezpieczenie: NNW/KL,
 • Opieka pilota – przewodnika,
 • Kawa i herbata podczas podróży

Cena nie zawiera:

 • Kosztów realizacji programu: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, rejsu po Bosforze, kosztów przewodników lokalnych, kosztów wizy tureckiej, taks klimatycznych oraz użyczenia urządzeń TOURGUIDE (obligatoryjnie +150 €/os)
 • Napoi do obiadokolacji
 • Dopłaty do pokoju 1- osobowego (+120€)
 • Świadczeń nie wymienionych w ofercie

Uwagi:

– Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

– Panie proszone są o zabranie ze sobą chusty lub nakrycia głowy (wejście do cerkwi/meczetu).

– Realizacja tej wycieczki może odbywać się na podstawie paszportu ( dokumenty powinny być ważne min. 6 mies. od daty powrotu)!

Zainteresowała Cię oferta? Masz pytania?

Wyślij nam zapytanie!

2 + 4 =

Biuro Usług Turystycznych „WACTUR”

Ul. Długosza 34,
33-300 Nowy Sącz
NIP: 734 000 60 28

„WACTUR TRAVEL” s.c.
A. Mróz, M. Mróz

Ul. Długosza 34,
33-300 Nowy Sącz
NIP: 734 348 96 71

+48 18 443 79 80

telefon czynny w godzinach pracy biura

+48 515 107 260

telefon alarmowy czynny 24/7

kontakt@wactur.com.pl

napisz do nas!

}

Godziny pracy biura:

 • Poniedziałek – Piątek, 9:00 – 17:00
 • Sobota, 10:00 – 13:00

Nasze biuro