TURCJA- 9 DNI: „Turcja Egejska”

Symbol oferty:

#

Lokalizacja

Turcja

Transport

Autokar

Wyżywienie

HB

Zakwaterowanie

Hotel min. ***

Trasa:

Edirne- Ćanakkale- Cieśnina Dardanele- Troja- Bergama- Izmir- Kusadasi- Efez- Selciuk- Milet- Didim- Ladoycea- Pamukkale- Herapolis- Stambuł

Program wyjazdu:

Dzień 1 (25.04.2020) /Sobota/
Wyjazd z Nowego Sącza o godz. 02:00. (z pozostałych miast zgodnie z rozkładem jazdy połączeń antenowych). Przejazd przez terytorium Słowacji, Węgier do Serbii. Na terenie Serbii zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2 (26.04.2020) /Niedziela/
Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd tranzytowy przez terytorium Bułgarii do Turcji. Przekroczenie granicy bułgarsko- tureckiej i przejazd do Edirne. Zwiedzanie centrum historycznego: Meczet „Selime”, pomnik Koćaka Sinana, bazar. Czas wolny na zakupy. Przejazd do Ćanakkale. Przepłynięcie Cieśniny Dardanele – pomnik upamiętniający „walki o Cieśninę Dardanele” (powitanie Azji), Ćanakkale- pomnik „Konia Trojańskiego” – rekwizyt filmu Troja. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3 (27.04.2020) /Poniedziałek/
Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd i zwiedzanie ruin starożytnej Troi, miasta szczególnie znanego z wojny opisanej w starożytnym poemacie epickim „Iliada”. Po drodze panorama Bergamy– kompleksu archeologicznego ruin starożytnego Pergamonu, znajdującego się na górującym nad współczesnym miastem akropolu. Na obrzeżach Bergamy znajduje się także inne stanowisko archeologiczne- ruiny dawnego Asklepionu- zwiedzanie. Zwiedzanie pozostałości po „czerwonej Twierdzy”– miejsce związane z Apokalipsą Św. Jana. Pokaz produkcji wyrobów z onyksu. Przejazd przez Izmir /panorama miasta/ do Kusadasi. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4 (28.04.2020) /Wtorek/
Śniadanie. Przejazd na Wzgórze Słowików- Dom Matki Bożej /miejsce gdzie ostatnie lata życia ziemskiego spędziła Matka Boża/. Następnie przejazd i zwiedzanie Efezu- tereny archeologiczne oraz miejsca związane z pobytem Św. Pawła oraz Soboru. Przejazd do Selciuka- zwiedzanie miejsca związanego z życiem i śmiercią Św. Jana. Zwiedzanie pozostałości po świątyni Artemidy /jeden z 7 cudów świata/. Powrót do Kusadasi- spacer po mieście i „Ptasiej Wyspie”. Czas wolny. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5 (29.04.2020) /Środa/
Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Miletu- miasta jońskiego na wybrzeżu Karii przy ujściu rzeki Meander /panorama ruin antycznego Teatru/. Przejazd do Didim, gdzie znajdują się ruiny starożytnego miasta Didymy oraz świątynia Apollina /zwiedzanie terenów archeologicznych/. Przejazd do Ladoycei /miasto „Apokalipsy św. Jana”/. Przejazd do Pamukkale. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6 (30.04.2020) /Czwartek/
Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie Pamukkale- śnieżnobiałych tarasów wapiennych, wizyta w największym zachowanym Nekropolis oraz w starożytnym mieście Herapolis z możliwością kąpieli w basenie Kleopatry. Zwiedzanie „Martyrium Św. Filipa” – miejsca jego śmierci, które zostało odwiedzone przez Św. Pawła. Przejazd do Stambułu. Panorama miasta ze wzgórza Ćamlica. Powrót przez Most Bosforski na kontynent Europejski. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7 (01.05.2020) /Piątek/
Śniadanie, zwiedzanie miasta: Haga Sofia- Kościół Mądrości Bożej, zwany również Wielkim Kościołem; Topkapi- pałac w centrum Stambułu, wybudowany za czasów Sułtana Mehmeta; Błękitny Meczet; Hipodrom; Wielki Bazar- ok. 4000 sklepów z odzieżą, pamiątkami, złotem i dywanami pod jednym dachem. Bazar Egipski, Zatoka „Złotego Rogu”, dzielnica Taksim. Czas wolny. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 8 (02.05.2020) /Sobota/
Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie Bazaru Egipskiego, Meczet „Yeni”. Rejs statkiem po Bosforze. Wyjazd z Turcji. Przejazd przez terytorium Turcji, Bułgarii. Na terenie Serbii lub Bułgarii zakwaterowanie w hotelu tranzytowym. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 9 (03.05.2019) /Niedziela/
Wczesne śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Podróż do Polski przez terytorium Serbii, Węgier, Słowacji. Powrót do Nowego Sącza w późnych godzinach wieczornych.

 

 

Termin i cena

Termin: 25.04- 03.05.2020

Cena: 2 300 PLN

/BRAK MIEJSC- Najbliższy termin 03.07.2020/

Świadczenia

Cena zawiera:

 • 8 noclegów w hotelach min. *** w pokojach 2-, 3- osobowych z pełnym węzłem sanitarnym,
 • Wyżywienie wg. programu,
 • Transport autokarem (WC, Klimatyzacja, DVD, Caffe-Bar),
 • Ubezpieczanie KL/NW,
 • Opiekę pilota- przewodnika,
 • Kawa oraz herbata podczas przejazdów.

Cena nie zawiera:

 • Kosztów realizacji programu tj. biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, rejsu po Bosforze, kosztu przewodników lokalnych, kosztów wizy tureckiej, taks klimatycznych oraz użyczenia urządzeń TOUR-GUIDE (obligatoryjnie +170€/os);
 • Napoi do obiadokolacji;
 • Dopłaty do pokoju 1-osobowego (+120€/os);
 • Świadczeń nie wymienionych w ofercie.

Uwagi:

 • Na wyjazd jest wymagany paszport ważny min. 6 miesięcy tj. do 03.11.2020 r.

Rozkład jazdy

Zainteresowała Cię oferta? Masz pytania?

Wyślij nam zapytanie!

4 + 14 =

Biuro Usług Turystycznych „WACTUR”

Ul. Długosza 34,
33-300 Nowy Sącz
NIP: 734 000 60 28

„WACTUR TRAVEL” s.c.
A. Mróz, M. Mróz

Ul. Długosza 34,
33-300 Nowy Sącz
NIP: 734 348 96 71

+48 18 443 79 80

telefon czynny w godzinach pracy biura

+48 515 107 260

telefon alarmowy czynny 24/7

wactur@o2.pl

napisz do nas!
}

Godziny pracy biura:

 • Poniedziałek – Piątek, 9:00 – 17:00
 • Sobota, 10:00 – 13:00

Nasze biuro