Rumunia: Transylwania – 6 dni
„W łuku Karpat”

Symbol oferty:

14/19

Lokalizacja

Rumunia

Transport

Autokar

Wyżywienie

HB

Zakwaterowanie

Hotel min. ***

Program wyjazdu

Dzień 1 (Sobota) /15.06.2019/
Wyjazd z Nowego Sącza o godz. 2:00 (z pozostałych miast wg rozkładu jazdy), przejazd tranzytowy przez Słowację i Węgry do Rumunii. Wizyta w miejscowości Arad. Krótkie zwiedzanie miasta. Przejazd do Timisoary czyli jednego z największych miast w Rumunii. Zwiedzanie miasta. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2 (Niedziela) /16.06.2019/
Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Devy z ruinami pięknego średniowiecznego zamku. Wyjazd kolejką szynową na wzgórze zamkowe skąd rozpościera się przepiękny widok na wzgórze zamkowe. Przejazd do Hunedora i wizyta w jednym z najpiękniejszych i najbardziej okazałych zamków w Rumunii. Następnie przejazd do miejscowości Sibiu którego historia sięga czasów starożytnych, gdyż na miejscu obecnego miasta znajdowała się osada rzymska. Zwiedzanie miasta: XVII wieczny kościół św. Trójcy, XVI wieczna wieża Ratuszowa, kościół ewangelicki z charakterystyczną wieżą Ferula, barokowy pałac Brukenthala (obecna siedziba muzeum), XIX wieczny żelazny most Kłamców, wieża schodów (jedna z najstarszych budowli miasta) prawosławna katedra Trójcy Świętej oraz pozostałości murów miejskich z zachowanymi 3 basztami. Przejazd do miejscowości Preadal. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3 (Poniedziałek) /17.06.2019/
Śniadanie. Przejazd do miejscowości Busterni. Wyjazd kolejką linową na płaskowyż gór Bucegi gdzie zobaczyć można zobaczyć znajdujące się na wysokości ok. 2300 m n.p.m „Babele”. Są to formy skalne uformowane przez wiatr i zjawiska atmosferyczne robiące niezwykłe wrażenie na tle rozciągającego się w koło zielonego płaskowyżu. Następnie powrót kolejką linową i przejazd do sąsiedniej miejscowości Sinaia zwanej „Perłą Karpat Południowych”, gdzie główną atrakcję stanowi pałac Peles uważany za najpiękniejszy spośród zamków rumuńskich. Przejazd do Branu, urokliwego miasteczka gdzie znajduje się legendarny zamek Drakuli. Czas wolny. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4 (Wtorek) /18.06.2019/
Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Braszowa gdzie zobaczyć można: rozległe Stare Miasto z ratuszem z 1410 roku reprezentujące różne style architektoniczne oraz późnośredniowieczny czarny Kościół (rum. Biserica Neagra) wybudowany w latach 1382-1477. Następnie przejazd do Sighisoary gdzie znajduje się przykład niewielkiego ufortyfikowanego średniowiecznego grodu. Przejazd do Alba Iulii. Do najważniejszych zabytkowych budowli należą m in. wybudowana na początku XVII wieku potężna twierdza obrona Alba Carolina, XIII wieczna rzymskokatolicka Katedra św. Michała, wzniesiony na początku XX wieku Sobór Koronacyjny oraz XVIII wieczna biblioteka Batthyaneum w której znajduje się niezwykle cenny zbiór rękopisów i starodruków pochodzących z VII-XV wieku. Przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5 (Środa) /19.06.2019/
Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd od miejscowości Turda słynącej z kopalni soli. Wiyta w kopalni Salina Turda w której sól wydobywano już w czasach rzymskich. Eksploatacje kopalni zakończono  roku 1932 a w 1992 otwarto miejsce dla zwiedzających. Salina Turda jest więc czymś więcej, niż zwykłą kopalnią soli. Jest to podziemny park rozrywki. Czas wolny. Wyjazd w drogę powrotną do kraju. Przejazd tranzytowy przez terytorium Węgier i Słowacji.

Dzień 6 (Czwartek) /20.06.2019/
Powrót do Nowego Sącza we wczesnych godzinach porannych.

 

 

Uwagi do programu

– Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
– Realizacja tej wycieczki może odbywać się na podstawie dowodu osobistego lub paszportu ( dokumenty powinny być ważne min. 3 mies. od daty powrotu)!

 

Termin i cena

Termin: 15.06- 20.06.2019

Cena: 1 270 PLN /os

Świadczenia

Cena zawiera:

 • 4 noclegi w hotelach ***, pokoje 2,3- osobowe z pełnym węzłem sanitarnym,
 • Śniadania i obiadokolacje wg programu,
 • Transport autokarem klasy LUX (Video, Barek, Klimatyzacja, WC),
 • Ubezpieczenie: NW/KL,
 • Opieka pilota – przewodnika,
 • Kawa i herbata podczas podróży

Cena nie zawiera

 •  Kosztów realizacji programu tj: opłaty przewodników lokalnych, biletów wstępu oraz użyczenia urządzeń TOURGUIDE (obligatoryjnie +50 EUR/os) – płatne u pilota w autokarze,
 • Napoi do kolacji,
 • Świadczeń nie wymienionych w ofercie,

Rozkład jazdy

Zainteresowała Cię oferta? Masz pytania?

Wyślij nam zapytanie!

2 + 2 =

Biuro Usług Turystycznych „WACTUR”

Ul. Długosza 34,
33-300 Nowy Sącz
NIP: 734 000 60 28

„WACTUR TRAVEL” s.c.
A. Mróz, M. Mróz

Ul. Długosza 34,
33-300 Nowy Sącz
NIP: 734 348 96 71

+48 18 443 79 80

telefon czynny w godzinach pracy biura

+48 515 107 260

telefon alarmowy czynny 24/7

wactur@o2.pl

napisz do nas!
}

Godziny pracy biura:

 • Poniedziałek – Piątek, 9:00 – 17:00
 • Sobota, 10:00 – 13:00

Nasze biuro