PIELGRZYMKA – TURCJA: „Śladami Św. Pawła i Tradycji Chrześcijańskiej” – 12 dni

Symbol oferty:

11/19

Lokalizacja

Turcja

Transport

Autokar

Wyżywienie

HB

Zakwaterowanie

Hotel min. ***

Program wyjazdu

EDIRNE- ISTAMBUŁ– KAPADOCJA– KARAVAN SARAJ– KONJA– PAMUKKALE– EFEZ– KUŞADASI– MILET– DIDYMA– BERGAMA– ASKLEPION– TROJA- CANAKKALE

 

Dzień 1 (09.07.2019) /Wtorek/

O godz. 00:10 wyjazd z Nowego Sącza. Przejazd do Rytra i Msza Święta. Przejazd przez terytorium: Słowacji, Węgier do Serbii. Przejazd od hotelu tranzytowego na terytorium Serbii. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg. 

Dzień 2 (10.07.2019) /Środa/

Msza Święta i wczesne  śniadanie. Przejazd przez terytorium Bułgarii. Przekroczenie granicy Bułgarsko- Tureckiej. Przejazd do Edirne– dawnego Hadrianopolu. Zwiedzanie centrum historycznego: Meczet „Selime”- słynnego architekta Sinana, Pomnik Koćaka Sinana, bazar. Czas wolny na zakupy. Przyjazd do Stambułu, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3 (11.07.2019) /Czwartek/

Śniadanie. Zwiedzanie obiektów kulturowych: zwiedzanie Bazaru Egipskiego, Meczet „Yeni”,Haga Sofia- Kościół Mądrości Bożej, zwany również Wielkim Kościołem. Monumentalna świątynia bizantyjska, uważana za najwspanialszy obiekt architektury i budownictwa całego pierwszego tysiąclecia naszej ery. Topkapi- pałac w centrum Stambułu, który był rezydencją sułtanów przez ponad 380 lat, od 1453 roku wybudowany za czasów Sułtana Mehmeta. Błękitny Meczet -ostatnich, a zarazem najwspanialszych przykładów tzw. „klasycznego okresu” sztuki islamskiej w Turcji. Hipodrom- niezachowana budowla bizantyjska, przeznaczona jako miejsce wyścigów dla koni i rydwanów, obecnie plac w Stambule, na którym znajduje się obelisk z Egiptu, obelisk Konstantyna oraz Wężowa Kolumna i fontanna Wilhelma II.Wielki Bazar – ok. 4000 sklepów z odzieżą, pamiątkami, złotem i dywanami pod jednym dachem. W trakcie zwiedzania Msza Święta w kościele Św. Antoniego. Czas wolny. Obiadokolacja w hotelu. Dla chętnych nocny objazd podświetlonego Stambułu: Przejazd przez Most Bosforski do Azji. Panorama Stambułu ze wzgórza Ćamlica. Nocleg w hotelu.

Dzień 4 (12.07.2019) /Piątek/

Wczesne śniadanie. Przejazd do Kapadocji. Po drodze do Kapadocji zwiedzanie Tuz– jeziora solnego w środkowej Turcji – drugie największe pod względem wielkości. Przyjazd do Kapadocji, przejście Kanionem Ihlara (4-5 km spacer)- w Kanionie wiele wykutych w skałach kościołów chrześcijańskich z pięknymi freskami. Msza Święta plenerowa w jednym z kościołów. Przyjazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5 (13.07.2019) /Sobota/

Wyjazd na oglądanie startu i lotu balonów. Śniadanie w hotelu, zwiedzanie Kapadocji – Uchisar, Goreme, Cavusin, Zelve, Avanos, wizyta w pracowni porcelany, oraz w pracowni złotniczej. Msza Święta plenerowa w jednym ze wczesnych kościołów. Powrót do hotelu, obiadokolacja. Udział w wieczorku folklorystycznym „Turecka Noc”. Nocleg.

Dzień 6 (14.07.2019) /Niedziela/

Po śniadaniu, wcześnie rano wyjazd z hotelu w kierunku Pamukkale. Po drodze zwiedzanie Karavan Saraj, Konji– Dervis Museum, przyjazd do Pamukkale w porze wieczornej. Msza Święta w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg w hotelu.

Dzień 7 (15.07.2019) /Poniedziałek/

Śniadanie w hotelu i zwiedzanie Pamukkale– śnieżnobiałych tarasów wapiennych, które objęło patronatem UNESCO, wpisując je na listę światowego dziedzictwa przyrodniczego. Zwiedzanie największego zachowanego Nekropolisoraz wizyta w starożytnym mieście Herapolisz możliwością kąpieli w basenie Kleopatry. Następnie przejazd do Kusadasi, po drodze zwiedzanie Efezu – jednego z najlepiej zachowanych miast portowych okresu jońskiego oraz zwiedzanie Domu Matki Boskiej. Msza Święta. Przyjazd do Kusadasi, zakwaterowanie w hotelu i obiadokolacja.

Dzień 8 (16.07.2019) /Wtorek/

Msza Święta w hotelu. Śniadanie. Wyjazd na wycieczkę statkiem po morzu. Możliwość zażywania kąpieli morskich w malowniczych zatokach. Powrót do hotelu i czas wolny, korzystanie z możliwości rekreacyjnych hotelu, wieczorem obiadokolacja. Po kolacji wyjazd do centrum Kusadasi – czas wolny i powrót do hotelu. Nocleg.

Dzień 9 (17.07.2019) /Środa/

Msza Święta w hotelu. Śniadanie. Następnie wyjazd do Miletu- miasta jońskiego na wybrzeżu Karii przy ujściu rzeki Meander. Przejazd do Didim, gdzie znajdują się ruiny starożytnego miasta Didymy oraz świątyni Apollina. Powrót do hotelu, czas wolny – plażowanie (hotel położony nad morzem), wieczorem obiadokolacja.

Dzień 10 (18.07.2019) /Czwartek/

Msza Święta w hotelu. Śniadanie. Wyjazd z Kusadasi do Canakkale. Po drodze panorama  Bergamy- Kompleksu archeologicznego ruin starożytnego Pergamonu znajdującego się na górującym nad współczesnym miastem akropolu. Na obrzeżach Bergamy znajduje się także inne stanowisko archeologiczne – ruiny dawnego Asklepiejonu  – zwiedzanie. Pokaz produkcji wyrobów z onyksu, . Następnie zwiedzanie ruin starożytnej Troi, miasta szczególnie znanego z wojny, opisanej w starogreckim poemacie epickim „Iliada”. Przyjazd do Canakkale, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 11 (19.07.2019) /Piątek/

Śniadanie w hotelu, przepłynięcie Cieśniny Dardanele, przejazd przez terytorium Turcji, Bułgarii i Serbii. Na terenie Serbii obiadokolacja i dalsza podróż.

Dzień 12 (20.07.2019) /Sobota/

Przejazd przez terytorium Węgier i Słowacji. Zakończenie wycieczki w godz. południowych.

 

Uwagi do programu

– Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
– Panie proszone są o zabranie ze sobą chusty lub nakrycia głowy (wejście do cerkwi/meczetu).
– Realizacja tej wycieczki może odbywać się na podstawie paszportu ( dokument powinien być ważny min. 3 mies. od daty powrotu)!

 

Termin i cena

Termin: 09.07- 20.07.2019

Cena: 950 PLN + 520 € /os

ZAPISY TELEFONICZNE LUB W BIURZE

TEL: 18 443 79 80 / 694 412 271

Świadczenia

Cena zawiera:

 • Transport komfortowym autokarem (WC, Klimatyzacja, DVD, Caffe- Bar, Uchylne siedzenia),
 • Zakwaterowanie w hotelach min. *** w pokojach 2-,3-osobowych z pełnym węzłem sanitarnym i klimatyzacją,
 • Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje wg. programu,
 • Opieka pilota-przewodnika,
 • Kawa i herbata podczas przejazdów,
 • Ubezpieczenie NNW/KL,
 • Wstępy do zwiedzanych obiektów i przewodników,
 • rejs statkiem po zatoczkach Morza Egejskiego (z obiadem),
 • Udział w wieczorku folklorystycznym,
 • Opłata wizowa

 

Cena nie zawiera:

 • Napoi do obiadokolacji,
 • Dopłaty po pokoju 1- osobowego (+200 EUR),
 • Świadczeń nie wymieniowych w ofercie.

Rozkład jazdy

Zainteresowała Cię oferta? Masz pytania?

Wyślij nam zapytanie!

8 + 4 =

Biuro Usług Turystycznych „WACTUR”

Ul. Długosza 34,
33-300 Nowy Sącz
NIP: 734 000 60 28

„WACTUR TRAVEL” s.c.
A. Mróz, M. Mróz

Ul. Długosza 34,
33-300 Nowy Sącz
NIP: 734 348 96 71

+48 18 443 79 80

telefon czynny w godzinach pracy biura

+48 515 107 260

telefon alarmowy czynny 24/7

wactur@o2.pl

napisz do nas!
}

Godziny pracy biura:

 • Poniedziałek – Piątek, 9:00 – 17:00
 • Sobota, 10:00 – 13:00

Nasze biuro