Pielgrzymka Grecja 8 dni

Symbol oferty:

18/19

Lokalizacja

Grecja

Transport

Autokar

Wyżywienie

HB

Zakwaterowanie

Hotel min. ***

Program wyjazdu

 1. DZIEŃ Zbiórka uczestników msza święta i wyjazd z kraju godz.05,00. Przejazd przez Słowację, Węgry i Serbię . Obiadokolacja i nocleg.
 2. DZIEŃ Rano po śniadaniu wyjazd z okolic Niszu  . Przejazd przez Serbię i Macedonię do Grecji. Na terenie Macedonii zwiedzanie centrum Skopie(msza św.)  wraz z centrum pamięci Matki Teresy z Kalkuty .  Wieczorem przyjazd do hotelu w ok. Salonik. Kolacja, nocleg.
 3. DZIEŃ Śniadanie. Przejazd do Verii(msza św.) w miejscu gdzie przemawiał Św. Paweł. Przejazd do KALAMBAKII. Meteory – bizantyjskie klasztory „zawieszone” na skalnych szczytach. Klasztory zostały wybudowane w XIV w. przez mnichów poszukujących odosobnienia i miejsca dla duchowego rozwoju. Są one prawdziwymi muzeami bizantyjskiej sztuki, z pięknymi ikonami, starymi manuskryptami, jedynymi w swoim rodzaju mozaikami i freskami. Meteory o jedne z najwspanialszych atrakcji turystycznych świata. Zwiedzanie 2 klasztorów. Przejazd do hotelu w ok. Kalambaki, kolacja i nocleg.
 4. DZIEŃ Śniadanie w hotelu. Po śniadaniu przejazd do DELF. Po drodze: Termopile ze słynnym pomnikiem Leonidasa i 300 spartan. Wyrocznia Apollina w Delfach zna była już ok. 1500 w p.n.e., została uświetniona Świątynią i Teatrem Apolla raz licznymi posągami i budowlami. Wysokie skały wokół świątyni odbijają echo wypowiedzianych słów. Zwiedzanie muzeum, gdzie zgromadzone posagi, fragmenty świątyń z terenu archeologicznego – Delfy(plenerowa msza św.). Przejazd do hotelu w Loutrakach. Zakwaterowanie, obiadokolacja i  nocleg.
 5. DZIEŃ Po śniadaniu przejazd na Peloponez. Zwiedzanie Argolidy: EPIDAVROS – starożytne uzdrowisko, słynące do dziś ze starożytnego teatru stworzonego prze Polikleta Młodszego w IV w .p.n.e. NAFPLIO(msza św.) – pierwsza stolica nowożytnej Grecji, miasto uważane za najpiękniejszą osadę w Grecji, położone nad morzem. Można w nim znaleźć wenecką twierdzę w porcie, miejskie mury obronne oraz fortecę która góruje nad wszystkimi ze szczytów Palamidy. Przejazd na krótką sesję zdjęciową nad Kanałem Korynckim, panorama Koryntu , oraz miejsc związanych z działalnością Św. Pawła . Powrót do hotelu , kolacja i  nocleg.
 6. DZIEŃ Śniadanie. Przejazd do Aten.  Zwiedzanie ATEN(msza św.) m.in. Akropol, Partenon, Agora, Łuk Hadriana, przejazd przez Plac Sindagma , Ogrody Królewskie, Pałac Prezydencki, czas wolny . Po czasie wolnym wyjazd  w kierunku Salonik. Zakwaterowanie w hotelu,  obiadokolacja i nocleg. .
 7. DZIEŃ Po śniadaniu przyjazd do SALONIK  . W trakcie przejazdu  Dolina TEMBI – zwiedzanie: kościół wykuty w skale z cudowną ikoną św. Paraskwei  oraz Źródło Pięknej Afrodyty.  Zwiedzanie Salonik(msza św.) – Biała Wieża,  Katedra, centrum historyczne, pomnik Aleksandra Wielkiego , Cytadela , panorama miasta z tarasu widokowego. Posiłek. Przejazd w kierunku granicy grecko- bułgarskiej.  Przejazd  przez  Macedonię i Serbię .
 8. DZIEŃ . Przejazd przez Węgry, Słowację do Polski. Powrót do kraju w godzinach wieczornych.

Termin i cena

Termin: CAŁY ROK

Cena:  od 1 800 PLN

Świadczenia

Cena zawiera:

 • Przejazd komfortowym autokarem (wc, video, barek, klimatyzacja)
 • 1 nocleg tranzytowy w Serbii  Hotel ** (pokoje 2,3 osobowe z łazienkami)
 • 5 noclegów w Grecji Hotele **/*** (pokoje 2,3 osobowe z łazienkami i klimatyzacją)
 • Wyżywienie: 5 śniadań i 6 obiadokolacji
 • Udział w wieczorku folklorystycznym
 • Opiekę pilota – przewodnika
 • Ubezpieczenie NW/KL

Cena nie zawiera:

 • Napoi do kolacji
 • Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i przewodników lokalnych   90 euro

/dzieci i młodzież do 18 lat –   30 euro/.

/osoby po 65 roku życia – 60euro/

Kwoty płatne obowiązkowo u pilota

Zainteresowała Cię oferta? Masz pytania?

Wyślij nam zapytanie!

9 + 6 =

Biuro Usług Turystycznych „WACTUR”

Ul. Długosza 34,
33-300 Nowy Sącz
NIP: 734 000 60 28

„WACTUR TRAVEL” s.c.
A. Mróz, M. Mróz

Ul. Długosza 34,
33-300 Nowy Sącz
NIP: 734 348 96 71

+48 18 443 79 80

telefon czynny w godzinach pracy biura

+48 515 107 260

telefon alarmowy czynny 24/7

kontakt@wactur.com.pl

napisz do nas!

}

Godziny pracy biura:

 • Poniedziałek – Piątek, 9:00 – 17:00
 • Sobota, 10:00 – 13:00

Nasze biuro