MACEDONIA PÓŁNOCNA-GRECJA- 9 DNI: „Na Południe Bałkan”

Symbol oferty:

#

Lokalizacja

Macedonia Północna/ Grecja

Transport

Autokar

Wyżywienie

HB

Zakwaterowanie

Hotel min. ***

Trasa:

Belgrad-Stobij-Filipia-Saloniki-Dolina Tembi-Kalambaka/Meteory/-Jez. Prespa-Ochryd-Stra-Kanion matka-Skopje

Program wyjazdu:

Dzień 1 (14.08.2021) /Sobota/
Wyjazd z Nowego Sącza o godz. 02:00 (z pozostałych miast wg. rozkładu jazdy połączeń antenowych). Przejazd przez Słowację, Węgry i Serbię do Belgradu. Zwiedzanie Belgradu: Cerkiew św. Savy, centrum historyczne, Twierdza Kalamegdan. Następnie na terenie Serbii zakwaterowanie hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2 (15.08.2021) /Niedziela/
Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przekroczenie granicy Serbsko- Macedońskiej. Zwiedzanie terenów archeologicznych Stobij. Przejazd w okolice Salonik. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3 (16.08.2021) /Poniedziałek/
Śniadanie, przejazd do Filipii – zwiedzanie terenów archeologicznych oraz miejsca Chrztu Livii. Panorama Kawali – port. Przejazd i zwiedzanie Salonik – Biała Wieża, Katedra, centrum historyczne, pomnik Aleksandra Wielkiego, Cytadela. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4 (17.08.2021) /Wtorek/
Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd przez „Riwierę Olimpijską” do Doliny Tembii. Nawiedzenie Sanktuarium św, Paraskewi, oraz źródła Afrodyty. Przejazd do Kalambaki. Meteory – bizantyjskie klasztory „zawieszone” na skalnych szczytach. Klasztory zostały wybudowane w XIV w. przez mnichów poszukujących odosobnienia i miejsca dla duchowego rozwoju. Są one prawdziwymi muzeami bizantyjskiej sztuki, z pięknymi ikonami, starymi manuskryptami, jedynymi w swoim rodzaju mozaikami i freskami. Meteory o jedne z najwspanialszych atrakcji turystycznych świata. Zwiedzanie wybranego klasztoru. Pobyt w pracowni Ikon z pokazem „pisania ikon”. Przejazd do hotelu w Kalambace. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5 (18.08.2021) /Środa/
Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Macedonii nad Jezioro Ochrydzkie. W trakcie przejazdu panorama Jeziora Prespa. Zakwaterowanie w hotelu nad Jeziorem Ochrydzkim. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6 (19.08.2021) /Czwartek/
Śniadanie, pobyt wypoczynkowy nad Jeziorem Ochrydzkim. Obiadokolacja. Wieczorek z pokazem folkloru macedońskiego. Nocleg.

Dzień 7 (20.08.2021) /Piątek/
Śniadanie. Wycieczka –  do monastyru św. Nauma. Zwiedzanie prehistorycznej osady na wodzie w Zatoce Kości. Monastyr św. Nauma to mistyczne miejsce, gdzie według legendy przykładając ucho do grobowca można usłyszeć bicie serca świętego. Przejazd i  zwiedzanie Ochrydu, miasta wpisanego na listę UNESCO. Spaceru z lokalnym przewodnikiem m.in.: antyczny teatr, cerkiew św. Bogurodzicy Perivlepta z cennymi freskami oraz wzgórze Plaosnik. Dla chętnych wejście na mury Twierdzy cara Samuila górującej nad miastem. Następnie „Pozdrowieniami z Ochrydu”- widok cerkiewki św. Jovana Kaneo, usytuowanej na wysokim klifie ponad wodami jeziora. Ponadto wizyta w warsztacie tradycyjnego czerpania papieru, gdzie można własnoręcznie wykonać pamiątkową kartę. Będzie można również dowiedzieć się, jak powstają słynne perły ochrydzkie. Czas wolny. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 8 (21.08.2021) /Sobota/
Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Kanionu Matka– spacer i rejs po Jeziorze. Przejazd do Skopje – zwiedzanie centrum historycznego, kamienny most, centrum pielgrzymowania im. Matki Teresy z Kalkuty, pomnik Matki Teresy. Wjazd kolejką i panorama miasta z Góry Vodno. Przejazd do hotelu na terenie Serbii. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 9 (22.08.2021) /Niedziela/
Śniadanie, przejazd przez terytorium Serbii, Węgier, Słowacji do Polski. Powrót do Polski w późnych godzinach wieczornych.

#

Termin i cena

Termin: 14.08- 22.08.2021

Cena: 1 890 PLN

Świadczenia

Cena zawiera:

  • 8 noclegów w hotelach min. *** w pokojach 2-, 3- osobowych z pełnym węzłem sanitarnym
  • Wyżywienie: 8 obiadokolacji, 8 śniadań
  • Opieka pilota-przewodnika
  • Ubezpieczenie NNW/KL
  • Transport autokarem (WC, DVD, Caffe-Bar, Klimatyzacja)

Cena nie zawiera:

  • Napoi do kolacji
  • Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych, opłat wjazdowych do miast, zestawów TOUR GUIDE  i kolejki , wieczorek folklorystyczny, rejsu– 65 euro  /płatne obligatoryjnie/

Rozkład jazdy

Zainteresowała Cię oferta? Masz pytania?

Wyślij nam zapytanie!

12 + 2 =

Biuro Usług Turystycznych „WACTUR”

Ul. Długosza 34,
33-300 Nowy Sącz
NIP: 734 000 60 28

„WACTUR TRAVEL” s.c.
A. Mróz, M. Mróz

Ul. Długosza 34,
33-300 Nowy Sącz
NIP: 734 348 96 71

+48 18 443 79 80

telefon czynny w godzinach pracy biura

+48 515 107 260

telefon alarmowy czynny 24/7

wactur@o2.pl

napisz do nas!
}

Godziny pracy biura:

  • Poniedziałek – Piątek, 9:00 – 17:00
  • Sobota, 10:00 – 13:00

Nasze biuro