LITWA- ŁOTWA- ESTONIA- FINLANDIA- ROSJA- 10 DNI: „Nadbałtyckie Voyage z Sankt Petersburgiem”

Symbol oferty:

14-2021

Lokalizacja

Litwa/ Łotwa/ Estonia/ Finlandia/ Rosja

Transport

Autokar/ Prom

Wyżywienie

HB

Zakwaterowanie

Hotel min. *** / Prom

Trasa:

Kowno- Ryga- Tallin- Helsinki- Sankt Petersburg- Narwa- Wilno- Troki

Program wyjazdu:

Dzień 1 (05.08.2020)
Wyjazd z Nowego Sącza o godz. 18:00 (z pozostałych miast według rozkładu jazdy połączeń antenowych). Przejazd tranzytowy przez terytorium Polski na Litwę.

Dzień 2 (06.08.2020)
Przerwa na poranną toaletę. Wizyta w Kownie: Ruiny zamku nad Wilią, Ratusz – pochodzący z XVI wieku, popularnie nazywany przez kownian „białym łabędziem”, Gimnazjum Jezuickie – gdzie  w latach 1818-1820 nauczał A. Mickiewicz, Katedra św. Piotra i Pawła, Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, Dom Perkuna. Następnie przejazd na terytorium Łotwy. Zakwaterowanie w hotelu w okolicach Rygi. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3 (07.08.2020)
Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Wizyta w stolicy Łotwy- Rydze. Spacer po starówce: Polski kościół Matki Boskiej Bolesnej ufundowany przez króla polskiego Stanisława Augusta Poniatowskiego, Zamek Ryski, Zespół kolorowych kamieniczek zwanych Trzej Bracia, Kościół Św. Jakuba, Neogotyckie kamienice Wielka i Mała Gildia, które niegdyś były siedzibami stowarzyszeń skupiających odpowiednio zamożną elitę kupiecka i rzemieślników, Katedra luterańska, Plac ratuszowy, Dom Wagi i przylegający do niego Dom Czarnogłowych zrzeszający młodych, nieżonatych, bogatych kupców. Następnie przejazd do Estonii i wizyta w jej stolicy Tallinie. Zwiedzanie starego miasta: Sobór prawosławny Aleksandra Newskiego, Dawny Zamek, który stanowił siedzibę między innymi króla duńskiego oraz Zakonu Kawalerów Mieczowych – dziś jest siedziba jednoizbowego parlamentu estońskiego, Wieża Długi Hermann – symbol estońskiego Tallina, Punkt widokowy z którego rozciąga się doskonały widok na Dolne Miasto, Ratusz i plac ratuszowy gotyckim ratuszem, Kościół Św. Ducha, Wielka Gildia oraz Gildia Św. Kanuta, Św. Olafa i Czarnogłowych, Zespół 3 kamienic kupieckich „Trzy Siostry”. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4 (08.08.2020)
Wczesne śniadanie lub lunch pakiety. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do portu i zaokrętowanie na prom i rejs przez Zatokę Fińską do stolicy Finlandii – Helsinek. Zwiedzanie miasta: Plac Senacki, będący centralnym punktem miasta i otaczający go szereg zabytkowych obiektów. Plac Targowy, zwany także targiem rybnym, rozciągający się wzdłuż nadbrzeża portowego. Do placu przylegają neoklasycystyczne budynki: ratusza (pełniącego funkcje administracyjne), Pałacu Prezydenckiego z końca XIX wieku i Soboru Uspieńskiego. Następnie Kościół na Skale- Świątynia wykuta jest wewnątrz granitowej skały na środku placu. Ściany wykonane są z surowego kamienia, a kopuła z miedzianej taśmy. Czas wolny. Następnie przejazd do portu. Zaokrętowanie na nocny prom do Sankt Petersburga. Zakwaterowanie w kajutach 4- osobowych. Nocleg.
/*na promie możliwość zjedzenia posiłku we własnym zakresie/

 Dzień 5 (09.08.2020)
Śniadanie na promie i wyokrętowanie w Sankt Petersburgu. Objazdowa wycieczka po centrum miasta z polskojęzycznym przewodnikiem. Wycieczka obejmuje najważniejsze historyczne zabytki centrum miasta: Newski Prospekt, „Strzałka” Wasiliewskiej Wyspy, Gmach Dwunastu Kolegiów, plac Dekabrystów, pomnik Piotra I („Miedziany Jeździec”), sobór św. Izaaka, plac Pałacowy, Pałac Zimowy, Marsowe Pole, Michajłowski Zamek, Smolny Sobór, krążownik Aurora i inne. Po drodze przewidziane postoje na zdjęcia. Następnie przejazd do miejscowości Puszkin (Carskie Sioło). Zwiedzanie Ekaterińskiego Pałacu z Bursztynową Komnatą. Carskosielski zespół pałacowo-parkowy jest wspaniałym pomnikiem światowej architektury i parkowo-ogrodowej sztuki XVIII-XX w. Ekateriński Pałac to centralny punkt całego kompleksu. Pałac dosłownie poraża swoim przepychem i wspaniałością. Główną fasadę o długości ponad 300 metrów wzniesiono w latach 1752-1756 według projektu Bartolomeo Rastrelli. Gmach w stylu barokowym zachwycał swoim ogromem, przestrzenną dynamiką i zdobieniami. Sala balowa, „Złota Amfilada”, reprezentacyjne pokoje, a wśród nich sławna na całym świecie replika „Bursztynowej Komnaty” zapierają dech w piersiach. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Następnie obiadokolacja i nocny rejs po rzekach i kanałach. Możliwość podziwiania podświetlonych gmachów nad Newą. Petersburg zajmuje pierwsze miejsce w ilości rzek i kanałów w Rosji, szczyci się również jedną z największych ilości mostów na świecie. Niezapomnianą atrakcją nocnego rejsu jest możliwość podziwiania zwodzonych mostów na Newie – najpiękniejszy z których Most Pałacowy otwiera się pod akompaniament muzyki i gry światła. Powrót do hotelu i nocleg.

Dzień 6 (10.08.2020)
Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do centrum Sankt Petersburga i zwiedzanie Ermitażu jednego z najsławniejszych muzeów świata. Muzealne zbiory odzwierciedlają głównie rozwój sztuki zachodniej Europy od najdawniejszych wieków, choć nie brakuje w nim i zbiorów azjatyckich i znalezisk archeologicznych. Ermitaż może się poszczycić kolekcją ponad 3 milionów dzieł sztuki i „pomników” światowej kultury, w tym jedną z największych na świecie kolekcji włoskiego renesansu. Są tu dzieła Leonarda da Vinci, Michała Anioła, Rafaela, Tycjana, bogate kolekcje flamandzkie i niderlandzkie (Rembrandt, Rubens), francuskie, hiszpańskie i nie tylko. Do kompleksu gmachów Ermitażu należą: Pałac Zimowy, Mały, Stary i Nowy Ermitaż oraz Ermitażowy Teatr. Centralnym punktem jest Pałac Zimowy – samo serce dawnego rosyjskiego imperium, miejsce urzędowania i zimowa rezydencja kilku pokoleń rosyjskich carów i ich rodzin. Następnie przejazd do Peterhofu – zwiedzanie ogrodów pałacowych z kompleksem fontann. Parkowo-pałacowy zespół Peterhofu założony przez Piotra I był reprezentacyjną carską rezydencją nad brzegiem morza. Wzorowany na francuskim Wersalu „Dwór Piotra” to zarówno misterna architektoniczna ozdoba, jak i pomnik sławy, symbolizujący zdobycie przez Imperium Rosyjskie dostępu do Bałtyku. Kompleks Peterhofu znany jest przede wszystkim znany jako „Królestwo fontann”, o czym przekonacie się  spacerując po Dolnym Parku. Wielka Kaskada to główna ozdoba Peterhofu. Ta największa kaskada na świecie (ponad 60 fontann, 250 statui i reliefów) została uruchomiona w 1721 r. Największą fontannę Kaskady, Samsona, uruchomiono w 1735 r. Wyrzuca wodę na wysokość 21 metrów.  Przejazd w okolice miejscowości Narwa na pograniczu Rosyjsko- Estońskim. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7 (11.08.2020)
Śniadanie. Zwiedzanie twierdzy w Narwie. Następnie przejazd w kierunku Litwy. Zakwaterowanie w hotelu w Wilnie. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 8 (12.08.2020)
Śniadanie. Zwiedzanie Wileńskiej starówki: Ostra Brama, Świątynia Unicka, cela Konrada, Cerkiew Św. Ducha, plac Ratuszowy, urocze boczne uliczki starówki, polski kościół Św. Ducha, kościół Św. Trójcy z obrazem Kazimierowskiego „Jezus Miłosierny”, Uniwersytet Wileński, plac Katedralny, kościół Św. Anny i Bernardynów, kościół Piotra i Pawła, Cmentarz na Rossie. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 9 (13.08.2020)
Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Trok. Po drodze wizyta w lesie Ponarskim- miejscu masowych mordów na Polakach podczas II Wojny Światowej. Złożenie wieńca pod pomnikiem poległych. Następnie zwiedzanie miasteczka Troki, które otaczają 32 jeziora. Spacer wokół monumentalnego gotyckiego zamku na wyspie, zapoznanie się z życiem Karaimów sprowadzonych do Trok w średniowieczu z Krymu przez Wielkiego Księcia Witolda. Degustacja słynnych Karaimskich Kibinów. Wyjazd w drogę powrotną do Polski.

Dzień 10 (14.08.2020)
Powrót do Nowego Sącza w godzinach wczesno-rannych.

Termin i cena

Termin: Impreza zawieszona do czasu zniesienia obostrzeń

Cena: 2 550 PLN

Świadczenia

Cena zawiera:

 • Transport autokarem (WC, Klimatyzacja, DVD, Caffe- Bar),
 • 6 noclegów w hotelach min. *** w pokojach 2-, 3- osobowych z pełnym węzłem sanitarnym oraz 1 nocleg na promie Helsinki- Sankt Petersburg w kajutach 4- osobowych,
 • Wyżywienie wg. programu: 7 śniadań, 6 obiadokolacji, 1 poczęstunek Karaimski,
 • Opiekę pilota- przewodnika,
 • Ubezpieczenie KL/ NW,
 • Rejsy promowe: Tallin- Helsinki oraz Helsinki- Sankt Petersburg,
 • Opłata na fundusz TFG.

Cena nie zawiera:

 • Kosztów realizacji programu turystycznego tj: Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, Przewodników lokalnych, Opłaty lokalne, Taksy klimatyczne oraz użyczenie urządzeń TOUR- GUIDE – + 165 € – płatne obligatoryjnie u pilota w autokarze,
 • Napoi do obiadokolacji,
 • Dopłaty do pokoju 1- osobowego (+ 650 PLN),
 • Świadczeń nie wymienionych w ofercie.

Uwagi:

 • Wymagany paszport ważny min. do 15.02.2022,
 • Wstępy do obiektów sakralnych możliwe będą wyłącznie w wypadku kiedy nie będą odbywać się nabożeństwa. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany kolejności realizacji programu. Organizator zastrzega sobie prawo do niepełnej realizacji w/w programu z przyczyn od niego niezależnych (tj. remont obiektu, strajk, przerwa w działalności, zmiana godzin lub dni funkcjonowania, oraz innych przypadków losowych) uniemożliwiających wizytę w danym obiekcie, a o zaistnieniu których nie posiadał wcześniejszej wiedzy.

Rozkład jazdy

Zainteresowała Cię oferta? Masz pytania?

Wyślij nam zapytanie!

1 + 1 =

Biuro Usług Turystycznych „WACTUR”

Ul. Długosza 34,
33-300 Nowy Sącz
NIP: 734 000 60 28

„WACTUR TRAVEL” s.c.
A. Mróz, M. Mróz

Ul. Długosza 34,
33-300 Nowy Sącz
NIP: 734 348 96 71

+48 18 443 79 80

telefon czynny w godzinach pracy biura

+48 515 107 260

telefon alarmowy czynny 24/7

wactur@o2.pl

napisz do nas!
}

Godziny pracy biura:

 • Poniedziałek – Piątek, 9:00 – 17:00
 • Sobota, 10:00 – 13:00

Nasze biuro