CZARNOGÓRA- BOŚNIA I HERCEGOWINA- SERBIA- 11 DNI: „Smaki i Uroki”

Symbol oferty:

#

Lokalizacja

Czarnogóra/ Bośnia i Hercegowina/ Serbia

Transport

Autokar

Wyżywienie

HB

Zakwaterowanie

Hotel min. ***

Trasa:

Sarajewo- Mostar- Ćanj- Sveti Stefan- Tivat- Herceg Novi- Perast- Kotor- Bar- Ulcinj- Budva- Monastyr Ostrog- Trebinje- Wisegrad- Mokra Gora

Program wyjazdu:

Dzień 1 (14.08.2020) /Piątek/
Wyjazd z Nowego Sącza o godz. 03:00. (z pozostałych miast wg. rozkładu połączeń antenowych). Przejazd tranzytowy przez Słowację, Węgry i Chorwację do Bośni i Hercegowiny w okolice Sarajewa. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2 (15.08.2020) /Sobota/
Śniadanie. Krótkie zwiedzanie Sarajewa. Następnie przejazd malowniczą doliną rzeki Neretwy do Mostaru. Spacer po mieście- słynny most Architekta Sinana, dzielnica turecka. Przejazd do Czarnogóry. Zakwaterowanie w hotelu w nadmorskiej miejscowości Ćanj na terenie Czarnogóry. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3 (16.08.2020) /Niedziela/
Śniadanie. Całodzienny pobyt wypoczynkowy nad morzem  /hotel oddalony ok. 300m od morza/. Obiadokolacja. Po kolacji wieczorek przy muzyce, karaoke, degustacja produktów lokalnych. Nocleg.

Dzień 4 (17.08.2020) /Poniedziałek/
Wczesne śniadanie i wyjazd ok. godz. 07:15 do miasteczka Tivat. Po drodze foto-pauza na Sratarasie widokowym przy słynnej „wyspie-hotelu”- Sveti Stefan- jednym z najsłynniejszych i najbardziej ekskluzywnych kurortów na wybrzeżu Adriatyku. Następnie zaokrętowanie na statek w porcie w Tivacie. Całodzienny rejs obejmujący rejs po 4 zatokach (Tivackiej, Hercegnoviańskiej, Risańskiej oraz Kotorskiej). Przepłynięcie przez Zatokę Tivacką i Hercegnoviańską z widokiem słynnego „Porto Montenegro” do miejscowości Herceg Novi. Zwiedzanie z przewodnikiem Herceg Novi. Następnie wypłynięcie na otwarte morze- możliwość kąpieli lub dla chętnych wpłynięcia do słynnej „błękitnej groty” (opłata 5 €/os. – płatne dodatkowo). Możliwość posiłku na statku (płatne indywidualnie). Następnie rejs na Wyspę Matki Bożej od Skał ze zwiedzaniem sanktuarium i muzeum. Panorama Perastu- prześlicznej rybackiej osady nad Zatoka Kotorską. Następnie rejs przez zatokę kotorską do Kotoru- zejście na ląd. Czas wolny z możliwością spaceru po Kotorze- warownym mieście nad przepiękną zatoka zwaną „Ustami Kotoru”. Jego architektura to wspaniały zlepek wpływów bałkańskich i weneckich. Powrót autokarem do hotelu ok. 21:00. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5 (18.08.2020) /Wtorek/
Śniadanie. Pobyt wypoczynkowy nad morzem do godz. 14:00. Obiad. Następnie przejazd do miejscowości Bar. Spacer po historycznej części najważniejszego czarnogórskiego portu nazywanej Starym Barem. Usytuowane na zboczu górskim w oddaleniu od morza ruiny antycznego miasta zniszczonego przez trzęsienie ziemi.  Zwiedzanie: brama miejska, kościół św. Katarzyny, ruiny katedry św. Jerzego i położonego poza miejskimi murami akweduktu tureckiego. Następnie Przejazd do Ulcinj- miasta tchnącego klimatem orientu, którego dużą część mieszkańców stanowią Albańczycy. Starówka Ulcinj usytuowana jest na wysokim nadmorskim cyplu, otoczona murami obronnymi oraz pozostałościami nadmorskiej fortecy. Szczególnie wieczorem panuje tu niepowtarzalna atmosfera. Możliwość podziwiania wspaniałego zachodu słońca. Powrót do hotelu ok. 23:00. Nocleg.

Dzień 6 (19.08.2020) /Środa/
Śniadanie. Pobyt wypoczynkowy nad morzem do godziny 17:00. Obiadokolacja. Wyjazd do Budvy. Spacer ze zwiedzaniem starówki najbardziej znanego czarnogórskiego kurortu nadmorskiego. Czas wolny. Powrót do hotelu i nocleg.

Dzień 7 (20.08.2020) /Czwartek/
Śniadanie. Przejazd do Monastyru Ostrog- wkomponowanego w skałę zespołu klasztornego obejmujący dolną cerkiew Wprowadzenia Bogurodzicy do Świątyni oraz górną cerkiew Św. Krzyża. Następnie powrót do Ćanj zachodnim skrajem granicznego Jeziora Szkoderskiego- prawdziwej perły przyrody, objętego ochroną Parku Narodowego. Popołudniu czas wolny na plażowanie. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 8 (21.08.2020) /Piątek/
Śniadanie. Pobyt wypoczynkowy nad morzem. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 9 (22.08.2020) /Sobota/
Wczesne śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Trebinje- wizyta na targu. Zwiedzanie miasta: centrum historyczne, most Aslanagicza, wzgórze z kopią Cerkwi Gracanica której pierwowzór znajduje się w Kosowie- panorama miasta. Następonie przejazd– panorama jezior Bilećko, oraz Kinje. Przejazd malowniczą trasa widokową przez Park Narodowy Sutjeska /Pomnik / oraz trasą nad rzeką Drin. Przejazd do Wisegradu. Zwiedzanie miasta: most turecki z XVI wieku na rzece Drin (wpisany na listę UNESCO), „Andrićgrad”– słynne miasteczko filmowe /plener do filmów Kustoricy/. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 10 (23.08.2020) /Niedziela/
Śniadanie. Przejazd do miejscowości Mokra Gora, w trakcie przejazdu wizyta w Monastyrze Dobruń. Mokra Gora- przejazd słynną kolejką wąskotorową „Szargańska osmica”. Następnie zwiedzanie skansenu– pleneru do filmów Kustoricy: „Drwengrad”. Wyjazd w drogę powrotną do kraju. Przejazd przez Serbię, Węgry, Słowację.

Dzień 11 (24.08.2020) /Poniedziałek/
Przyjazd do Polski w godzinach wczesnoporannych.

Termin i cena

Termin: 14.08- 24.08.2020

Cena: 1 970 PLN – os. dorosła

Świadczenia

Cena zawiera:

 • Przejazd autokarem (WC, Klimatyzacja, DVD, Caffe- Bar),
 • 8 noclegów w hotelach min. *** w pokojach 2-, 3- osobowych z pełnym węzłem sanitarnym,
 • Wyżywienie wg. programu,
 • Opiekę pilota- przewodnika,
 • Kawę i herbatę podczas przejazdów,
 • Ubezpieczenie KL/NW

Cena nie zawiera:

 • Kosztów realizacji programu turystycznego /rejsów, biletów wstępu, kolejki, degustacji/, taks klimatycznych oraz użyczenia urządzeń TOUR-GUIDE – 50 €/os – obligatoryjnie u pilota w autokarze
 • Dopłaty do pokoju 1-osobowego (+ 360 PLN/os),
 • Napoi do kolacji,
 • Świadczeń nie wymienionych w ofercie.

Rozkład jazdy

Zainteresowała Cię oferta? Masz pytania?

Wyślij nam zapytanie!

2 + 8 =

Biuro Usług Turystycznych „WACTUR”

Ul. Długosza 34,
33-300 Nowy Sącz
NIP: 734 000 60 28

„WACTUR TRAVEL” s.c.
A. Mróz, M. Mróz

Ul. Długosza 34,
33-300 Nowy Sącz
NIP: 734 348 96 71

+48 18 443 79 80

telefon czynny w godzinach pracy biura

+48 515 107 260

telefon alarmowy czynny 24/7

wactur@o2.pl

napisz do nas!

}

Godziny pracy biura:

 • Poniedziałek – Piątek, 9:00 – 17:00
 • Sobota, 10:00 – 13:00

Nasze biuro