Czarnogóra-Bośnia-Albania – 7 dni

/WYCIECZKA SZKOLNA/

Symbol oferty:

SZK/WAR

Lokalizacja

Czarnogóra , Bośnia, Albania

Transport

Autokar

Wyżywienie

wg. programu

Zakwaterowanie

Hotel **/***

Program wyjazdu

Dzień 1
Wyjazd z miejsca rozpoczęcia wycieczki godz. 16,oo , przejazd tranzytowy przez Słowację, Węgry i Chorwację do Bośni i Hercegowiny, a następnie do Czarnogóry

Dzień 2
Przerwa na toaletę poranną . Przejazd malowniczą doliną rzeki Neretwy. Przejazd do Mostaru – zwiedzanie miasta – słynny most Architekta Sinnana.  Przejazd do miejscowości Blagaj – zwiedzanie domu tureckiego, oraz „Vrelo Bune”( wywierzysko – rzeka krasowa wypływająca ze skał). Przejazd do Czarnogóry. Zakwaterowanie w hotelu w nadmorskiej miejscowości Ćanj na terenie Czarnogóry, ciepła kolacja, nocleg.

 

Dzień 3
Śniadanie, Całodniowa wycieczka „Najciekawsze zakątki Czarnogóry” Sveti Stefan: widok z tarasu niedostępnej dla turystów słynnej „wyspy-hotelu”, jednego z najbardziej ekskluzywnych nad adriatyckich kurortów. Kotor: warowne miasto nad przepiękną zatoka zwaną „Ustami Kotoru”, jego architektura to wspaniały zlepek wpływów bałkańskich i weneckich. Perast: prześliczna rybacka osada nad Zatoka Kotorską, krótki rejs na Wyspę Matki Bożej od Skał ze zwiedzaniem sanktuarium i muzeum. Budva: spacer ze zwiedzaniem   starówki   najbardziej znanego czarnogórskiego kurortu nadmorskiego

*Uwaga : program na życzenie grupy może być realizowany statkiem ( z pokładami do opalania) – w programie dodatkowo zwiedzanie Herceg Novi, posiłek ,  oraz wpłynięcie do „Lazurowej Groty” – cena wzrasta o 100zł/os. Powrót do hotelu- obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4
Śniadanie (suchy prowiant). Całodniowa wycieczka do Albanii. Tirana: Plac Skandenberga, Meczet Ethem Bey, Dzielnica Bloku /miejsca związane z reżimem Enwera Hodży/. Kruja: Zamek Skanderbega , bazar wschodni. Szkodra  /miasto położone nad J. Szkoderskim, centrum historyczne + pomnik Matki Teresy/

*W cenie: opłaty wjazdowe do Albanii, opieka pilota-przewodnika, wstępy do meczetu Ethem Beya,  oraz Muzeum Etnograficznego. Powrót do hotelu , obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5
Śniadanie, przejazd do Miejscowości Bar. Stary Bar: spacer po historycznej części najważniejszego czarnogórskiego portu, usytuowanej na zboczu górskim w oddaleniu od morza. Zwiedzanie bramy miejskiej, kościoła św. Katarzyny, ruin katedry św. Jerzego i położonego poza miejskimi murami akweduktu tureckiego. Pobyt na piaszczystej plaży („Velika Plaża) ok. 4 godz. Przejazd do Ulcinj- to miasto tchnące klimatem Orientu, dużą część jego mieszkańców stanowią Albańczycy. Starówka Ulcinj usytuowana jest  na wysokim nadmorskim cyplu, otoczona murami obronnymi oraz pozostałościami nadmorskiej fortecy. Powrót do hotelu,   obiadokolacja i udział w pikniku  z degustacją produktów lokalnych (oliwa, oliwki, miód, sery, przekąski regionalne, oraz słodyczy + karaoke ), nocleg.

Dzień 6
Śniadanie, Przejazd i zwiedzanie :  Monastyr Ostrog:  wkomponowany w skałę zespól klasztorny obejmujący dolną cerkiew Wprowadzenia Bogurodzicy do Świątyni oraz górną cerkiew Św. Krzyża. Przejazd na teren Bośni i Hercegowiny. Panorama Jeziora Bilecza i Kinje. Przejazd Kanionem Sutjeski – Pomnik upamiętniający „Bitwę nad Sutjeską” (okrs II wojny Światowej).Przejazd do Sarajewa – zwiedzanie Sarajewa , w programie: Katedra Najświętszego Serca Jezusowego,  Biblioteka Vecnica, Meczet Gazi Hursey Bey, Bazar, Most Gawriło Principa. Czas wolny na zjedzenie posiłku/we własnym zakresie/ i zakup pamiątek. W godzinach  wieczornych  wyjazd w drogę powrotną do kraju.

Dzień 7
Przyjazd i zakończenie wycieczki w godzinach  południowych.

Termin i cena

Termin: wiosna/ jesień 2019

Cena: od 980 PLN

Świadczenia

Cena zawiera:

 • 4 noclegi Hotel ***(pokoje 2,3,4-osobowe),
 • Wyżywienie- 3 śniadania i 3 obiadokolacje,
 • Udział w pikniku,
 • Transport autokarem (wc, klimatyzacja, barek),
 • Kawa i herbata podczas podróży,
 • Wstępy do zwiedzanych obiektów, rejs statkiem na wyspę MB,
 • Opieka pilota-przewodnika, opłaty lokalne , taksy klimatyczne i opłaty parkingowe,

 

Cena nie zawiera:

 • Dopłaty do pokoju 1-osobowego,
 • Napoi do kolacji,
 • Świadczeń nie wymienionych w ofercie,

Zainteresowała Cię oferta? Masz pytania?

Wyślij nam zapytanie!

1 + 3 =

Biuro Usług Turystycznych „WACTUR”

Ul. Długosza 34,
33-300 Nowy Sącz
NIP: 734 000 60 28

„WACTUR TRAVEL” s.c.
A. Mróz, M. Mróz

Ul. Długosza 34,
33-300 Nowy Sącz
NIP: 734 348 96 71

+48 18 443 79 80

telefon czynny w godzinach pracy biura

+48 515 107 260

telefon alarmowy czynny 24/7

wactur@o2.pl

napisz do nas!
}

Godziny pracy biura:

 • Poniedziałek – Piątek, 9:00 – 17:00
 • Sobota, 10:00 – 13:00

Nasze biuro