CZARNOGÓRA  10 DNI

Symbol oferty:

18/19

Lokalizacja

CZARNOGÓRA

Transport

Autokar

Wyżywienie

HB

Zakwaterowanie

Hotel min. ***

Program wyjazdu

 

Dzień 1 piątek
Wyjazd w godzinach popołudniowych – 16.oo, przejazd tranzytowy przez Słowację i Węgry ,Chorwację, a następnie do Bośni i Hercegowiny.
Dzień 2 sobota
Przerwa na toaletę poranną. Przejazd do Sarajewa – zwiedzanie Sarajewa , w programie:Katedra Najświętszego Serca Jezusowego,  Biblioteka Vecnica, Meczet Gazi Hursey Bey, Bazar, Most Gawriło Principa. Czas wolny na  zakup pamiątek. Przejazd do Mostaru – zwiedzanie miasta – słynny most Architekta Sinnana. Przejazd do miejscowości Blagaj – zwiedzanie „domu derwiszy”. Przejazd do Medziugorje, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg. /dla chętnych możliwość uczestnictwa w nabożeństwach wieczornych w Sanktuarium/.
Dzień 3 niedziela
Śniadanie. Całodzienny pobyt w Medziugorje. W programie : udział w nabożeństwie w j. polskim, Kościół św. Jakuba, Góra Objawień, dla chętnych – Góra Kriżowac. Obiadokolacja i nocleg.
Dzień 4 poniedziałek
Śniadanie, wykwaterowanie, przejazd do Czarnogóry. Zwiedzanie :Perast: prześliczna rybacka osada nad Zatoka Kotorską, krótki rejs na Wyspę Matki Bożej od Skał ze zwiedzaniem sanktuarium i muzeum. Kotor: warowne miasto nad przepiękną zatoka zwaną „Ustami Kotoru”, jego architektura to wspaniały zlepek wpływów bałkańskich i weneckich. Budva:  spacer ze zwiedzaniem   starówki   najbardziej znanego czarnogórskiego kurortu nadmorskiego. Sveti Stefan: panorama z tarasu widokowego niedostępnej dla turystów słynnej „wyspy-hotelu”, jednego z najbardziej ekskluzywnych nadadriatyckich kurortów. Przejazd odmiejscowości Ćanj. Zakwaterowanie w hotelu „INN”, obiadokolacja i nocleg.
Dzień 5  wtorek
Śniadanie, pobyt wypoczynkowy nad morzem / w trakcie dnia rejs statkiem  do miejscowości Petrowac – przerwa 1 godz i powrót całość ok. 3 godz). obiadokolacja i nocleg.
Dzień 6  środa
Wczesne śniadanie/5,oo/,  Całodniowa wycieczka do Albanii:
W programie wycieczki:
Tirana: Plac Skanderbega Meczet Ethem Bey, Dzielnica Bloku
Kruja: Zamek Skanderbega , bazar wschodni, Muzeum etnograficzne
Szkodra
W cenie: opłaty wjazdowe do Albanii, opieka pilota- przewodnika , wstępy do meczetu Ethem Beya,  oraz Muzeum Etnograficznego. Powrót do hotelu , obiadokolacja i nocleg.
Dzień 7 czwartek
Śniadanie. Przejazd do miejscowości Bar :
Nowy Bar – Cerkiew prawosławna ,port – objazd miasta
Stary Bar: spacer po historycznej części najważniejszego czarnogórskiego portu, usytuowanej na zboczu górskim w oddaleniu od morza, bramy miejskiej, kościół św. Katarzyny, ruiny katedry św. Jerzego i położonego ;poza miejskimi murami akwedukt turecki.
Przejazd do Ulcinj to miasto ze wspaniałym  klimatem Orientu, dużą część jego mieszkańców stanowią Albańczycy.
Starówka Ulcinj usytuowana jest  na wysokim nadmorskim cyplu, otoczona murami obronnymi oraz pozostałościami nadmorskiej fortecy. Powrót do hotelu , obiadokolacja i nocleg.
Dzień 8  piątek
Śniadanie, pobyt wypoczynkowy nad morzem do godz. 14,3o. Obiad. Dalszy pobyt wypoczynkowy nad morzem  /hotel oddalony ok. 250m od morza/,
Udział w pikniku  z degustacją produktów lokalnych (oliwa, oliwki, miód, sery, przekąski regionalne, oraz słodycze, połączone z muzyką i karaoke . Nocleg.
Dzień 9  sobota
Śniadanie, Przejazd przez miejscowość  Virpazar . Panorama Jeziora Szkoderskiego .Park Narodowy , oraz rezerwat ptactwa wodnego i lilii wodnych/. Przejazd przez stolicę Czarnogóry PODGORICA.
Przejazd i zwiedzanie :  Monastyr Ostrog:  wkomponowany w skałę zespól klasztorny obejmujący dolną cerkiew Wprowadzenia Bogurodzicy do Świątyni oraz górną cerkiew Św. Krzyża
Przejazd  przez Niksić / Jezioro  Niksićkie – panorama/. Przejazd przepiękną drogą przez  Bilećę /Jezioro  Klinje/, oraz  Park Narodowy Sutjeska – Pomnik  .Wyjazd w drogę powrotną. Przejazd nocny
Dzień 10  niedziela 
Przyjazd do Polski  w godzinach popołudniowych.

Termin i cena

CAŁY ROK

Cena (przy grupie min. 45 os. max 61) :  1.550 zł (termin od 15,09 do 15,06)

Cena (przy grupie min. 45 os. max 61) :  1.850 zł (termin od 15,06 do 15,09)

Świadczenia

Cena zawiera:

  • Przejazd autokarem (wc, klimatyzacja, barek kawowy), 7 noclegów Hotel*** pokoje 2,3- osobowe z łazienkami,
  • Wyżywienie : śniadania i obiadokolacje wg programu, opieka pilota-przewodnika(cała trasa),
  • Ubezpieczenie NW/KL,
  • Kawa i herbata podczas podróży),
  • Degustacje,
  • Opłaty przewodników lokalnych,
  • Bilety  wstępu do zwiedzanych obiektów, rejsu po Morzu Adriatyckim  , rejs na wyspę M. Bożej.

Cena nie zawiera:

  • napoi  do kolacji /za wyjątkiem wody/.

Uwagi:

W każdym dniu msza święta

Zainteresowała Cię oferta? Masz pytania?

Wyślij nam zapytanie!

4 + 11 =

Biuro Usług Turystycznych „WACTUR”

Ul. Długosza 34,
33-300 Nowy Sącz
NIP: 734 000 60 28

„WACTUR TRAVEL” s.c.
A. Mróz, M. Mróz

Ul. Długosza 34,
33-300 Nowy Sącz
NIP: 734 348 96 71

+48 18 443 79 80

telefon czynny w godzinach pracy biura

+48 515 107 260

telefon alarmowy czynny 24/7

kontakt@wactur.com.pl

napisz do nas!

}

Godziny pracy biura:

  • Poniedziałek – Piątek, 9:00 – 17:00
  • Sobota, 10:00 – 13:00

Nasze biuro