BOŚNIA I HERCEGOWINA- CZARNOGÓRA- ALBANIA- 10 DNI” Wyprawa na Bałkany” 

Symbol oferty:

28/20/W

Lokalizacja

Bośnia i Hercegowina/ Czarnogóra/ Albania

Transport

Autokar

Wyżywienie

HB

Zakwaterowanie

Hotel min. ***

Trasa:

Mostar- Bar- Tivat- Herceg Novi- Perast- Kotor- Boka Kotorska- Szkodra- Ulcinj- Budwa- Ostrog- Sarajewo

Program wyjazdu:

Dzień 1 (11.09.2020) /Piątek/
Wyjazd z Nowego Sącza o godz. 16:00 (z pozostałych miast wg rozkładu jazdy), przejazd tranzytowy przez Słowację i Węgry, Chorwację do Bośni i Hercegowiny.

Dzień 2 (12.09.2020) /Sobota/
Przerwa na poranną toaletę. Przejazd malowniczą doliną rzeki Neretwy do Mostaru. Zwiedzanie miasta: słynny most Architekta Sinnana, dzielnica turecka. Następnie dalszy ciąg podróży do Czarnogóry. Przejazd do hotelu w nadmorskiej miejscowości Ćanj. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3 (13.09.2020) /Niedziela/
Śniadanie. Przejazd do miejscowości Bar. /Możliwość uczestnictwa we Mszy Świętej celebrowanej w języku czarnogórskim/. Następnie zwiedzanie miasta: Cerkiew prawosławna, Port, objazd miasta. Kolejno Stary Bar – spacer po historycznej części najważniejszego czarnogórskiego portu, usytuowanej na zboczu górskim w oddaleniu od morza. Brama miejska, kościół św. Katarzyny, ruiny katedry św. Jerzego i położonego poza miejskimi murami akweduktu tureckiego. Powrót do hotelu. Obiad. Czas na plażowanie. Wieczorny udział w pikniku z degustacją produktów lokalnych (oliwa, oliwki, miód, sery, przekąski regionalne oraz słodycze). Zabawa przy muzyce mechanicznej – Karaoke. Nocleg.

Dzień 4 (14.09.2020) /Poniedziałek/
Śniadanie. Całodzienny pobyt wypoczynkowy nad morzem. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5 (15.09.2020) /Wtorek/
Wczesne śniadanie i wyjazd ok. godz. 07:15 do miasteczka Tivat. Zaokrętowanie na statek w porcie. Całodzienny rejs obejmujący rejs po 4 zatokach (Tivackiej, Hercegnoviańskiej, Risańskiej oraz Kotorskiej). Przepłynięcie przez Zatokę Tivacką i Hercegnoviańską z widokiem słynnego „Porto Montenegro” do miejscowości Herceg Novi. Zwiedzanie z przewodnikiem Herceg Novi. Następnie wypłynięcie na otwarte morze- możliwość kąpieli lub dla chętnych wpłynięcia do słynnej „błękitnej groty” (opłata 5 €/os. – płatne dodatkowo). Możliwość posiłku na statku (płatne indywidualnie). Następnie rejs na Wyspę Matki Bożej od Skał ze zwiedzaniem sanktuarium i muzeum. Panorama Perastu- prześlicznej rybackiej osady nad Zatoka Kotorską. Następnie rejs przez zatokę kotorską do Kotoru- zejście na ląd. Czas wolny z możliwością spaceru po Kotorze- warownym mieście nad przepiękną zatoka zwaną „Ustami Kotoru”. Jego architektura to wspaniały zlepek wpływów bałkańskich i weneckich. Powrót autokarem do hotelu ok. 21:00. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6 (16.09.2020) /Środa/
Śniadanie. Całodzienny pobyt wypoczynkowy nad morzem. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7 (17.09.2020) /Czwartek/
Lunch pakiety i wyjazd z hotelu. Przejazd na terytorium Albanii. Panorama twierdzy Rozafa i wizyta w Szkodrze. Zakupy na bazarze owocowo- warzywnym. Następnie spacer po mieście: Katedra Katolicka, Meczet, Pomnik Matki Teresy z Kalkuty, czas wolny na zakupy.  Powrót na terytorium Czarnogóry i wizyta w Ulcinj i spacer po mieście- Mała Plaża, promenada, Mury starego miasta. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 8 (18.09.2020) /Piątek/
Śniadanie. Przejazd do Budwy. Po drodze foto-pauza na tarasie widokowym przy słynnej „wyspie-hotelu”- Sveti Stefan- jednym z najsłynniejszych i najbardziej ekskluzywnych kurortów na wybrzeżu Adriatyku. Budwa- Spacer ze zwiedzaniem starówki najbardziej znanego czarnogórskiego kurortu nadmorskiego. Powrót do hotelu. Popołudniowy czas wolny na plażowanie. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 9 (19.09.2020) /Sobota/
Wczesne śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd i zwiedzanie Monastyru Ostrog- wkomponowanego w skałę zespołu klasztornego obejmującego dolną cerkiew Wprowadzenia Bogurodzicy do Świątyni oraz górną cerkiew Św. Krzyża. Następnie przejazd prze Niksić na terytorium Bośni i Hercegowiny do Sarajewa. Zwiedzanie stolicy Bośni i Hercegowiny: Katedra Najświętszego Serca Jezusowego, Biblioteka Vecnica, Meczet Gazi Hursey Bey, Bazar, Most Gawriło Principa. Czas wolny na zakup pamiątek i zjedzenie posiłku /we własnym zakresie/. Wyjazd w drogę powrotną do kraju.

Dzień 10 (20.09.2020) /Niedziela/
Powrót do Polski w godzinach południowych.

Termin i cena

Termin: 11.09- 20.09.2020

Cena: 1 490 PLN

Świadczenia

Cena zawiera:

 • Przejazd autokarem (WC, Klimatyzacja, DVD, Caffe- Bar),
 • 7 noclegów w hotelach min. *** w pokojach 2-, 3- osobowych z pełnym węzłem sanitarnym,
 • Wyżywienie wg. programu,
 • Opiekę pilota- przewodnika,
 • Kawę i herbatę podczas przejazdów,
 • Ubezpieczenie KL/NW

Cena nie zawiera:

 • Kosztów realizacji programu turystycznego: Biletów wstępu, Rejsu, Opłat Parków Narodowych, Taks klimatycznych oraz użyczenia zestawów TOUR-GUIDE: 25 EUR/os – obligatoryjnie płatne u pilota w autokarze.
 • Dopłaty do pokoju 1-osobowego (+ 450 PLN/os),
 • Napoi do obiadokolacji,
 • Świadczeń nie wymienionych w ofercie.

Rozkład jazdy

Zainteresowała Cię oferta? Masz pytania?

Wyślij nam zapytanie!

15 + 14 =

Biuro Usług Turystycznych „WACTUR”

Ul. Długosza 34,
33-300 Nowy Sącz
NIP: 734 000 60 28

„WACTUR TRAVEL” s.c.
A. Mróz, M. Mróz

Ul. Długosza 34,
33-300 Nowy Sącz
NIP: 734 348 96 71

+48 18 443 79 80

telefon czynny w godzinach pracy biura

+48 515 107 260

telefon alarmowy czynny 24/7

wactur@o2.pl

napisz do nas!
}

Godziny pracy biura:

 • Poniedziałek – Piątek, 9:00 – 17:00
 • Sobota, 10:00 – 13:00

Nasze biuro