BOŚNIA I HERCEGOWINA- CZARNOGÓRA- 7 DNI: „Tanie Zwiedzanie”

Symbol oferty:

#

Lokalizacja

Bośnia i Hercegowina/ Czarnogóra

Transport

Autokar

Wyżywienie

HB

Zakwaterowanie

Hotel min. ***

Trasa:

Mostar- Trebinje- Tivat- Herceg Novi- Perast- Kotor- Ćanj- Monastyr Ostrog- Sarajewo

Program wyjazdu:

Dzień 1 (08.06.2020) /Poniedziałek/
Wyjazd z Nowego Sącza o godz. 14:00. ( z pozostałych miast wg rozkładu jazdy połączeń antenowych). Przejazd tranzytowy przez Słowację , Węgry, Chorwację do Bośni i Hercegowiny.

Dzień 2 (09.06.2020) /Wtorek/
Przerwa na poranną toaletę. Przejazd malowniczą doliną rzeki Neterwy do Mostaru. Spacer po mieście: słynny most architekta Sinnana, dzielnica turecka. Następnie przejazd do Trebinje. Zwiedzanie miasta: centrum historyczne, most Aslanagicza, wzgórze z kopią Cerkwi Gracanica której pierwowzór znajduje się w Kosowie- panorama miasta. Wizyta na targu. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3 (10.06.2020) /Środa/
Wczesne śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przekroczenie granicy z Czarnogórą. Przejazd do Tivatu i spacer po Porto Montenegro. Następnie zaokrętowanie na statek w porcie w Tivacie. Całodzienny rejs obejmujący rejs po 4 zatokach (Tivackiej, Hercegnoviańskiej, Risańskiej oraz Kotorskiej). Przepłynięcie przez Zatokę Tivacką i Hercegnoviańską z widokiem słynnego „Porto Montenegro” do miejscowości Herceg Novi. Zwiedzanie z przewodnikiem Herceg Novi. Następnie wypłynięcie na otwarte morze- możliwość kąpieli lub dla chętnych wpłynięcia do słynnej „błękitnej groty” (opłata 5 €/os. – płatne dodatkowo). Możliwość posiłku na statku (płatne indywidualnie). Następnie rejs na Wyspę Matki Bożej od Skał ze zwiedzaniem sanktuarium i muzeum. Panorama Perastu- prześlicznej rybackiej osady nad Zatoka Kotorską. Następnie rejs przez zatokę kotorską do Kotoru- zejście na ląd. Czas wolny z możliwością spaceru po Kotorze- warownym mieście nad przepiękną zatoka zwaną „Ustami Kotoru”. Jego architektura to wspaniały zlepek wpływów bałkańskich i weneckich. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4 (11.06.2020) /Czwartek/
Śniadanie. Całodzienny pobyt wypoczynkowy nad morzem. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5 (12.06.2020) /Piątek/
Śniadanie. Całodzienny pobyt wypoczynkowy nad morzem. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6 (13.06.2020) /Sobota/
Wczesne śniadanie i wykwaterowanie. Przejazd i zwiedzanie Monastyru Ostrog- wkomponowanego w skałę zespołu klasztornego obejmujący dolną cerkiew Wprowadzenia Bogurodzicy do Świątyni oraz górną cerkiew Św. Krzyża. Następnie przejazd przez Niksić w kierunku Sarajewa. Po drodze panorama Jeziora Niksickiego, Jeziora Kinje, Kanionu rzeki Sutjeska. Przerwa pod pomnikiem upamiętniającym bitwy z okresu II Wojny Światowej. Następnie wizyta w stolicy Bośni i Hercegowiny – Sarajewie. Zwiedzanie miasta: Katedra Najświętszego Serca Jezusowego, Biblioteka Vecnica, Meczet Gazi Hursey Bey, Bazar, Most Gawriło Principa. Czas wolny na zakup pamiątek oraz zjedzenie posułku /we włanym zakresie/. Wyjazd w drogę powrotną do Polski.

Dzień 7 (14.06.2020) /Niedziela/
Powrót do Nowego Sącza w godzinach popołudniowych.

Termin i cena

Termin: 08.06- 14.06.2020

Cena: 950 PLN

Świadczenia

Cena zawiera:

 • Przejazd autokarem (WC, Klimatyzacja, DVD, Caffe- Bar),
 • 4 noclegi w hotelach min. *** w pokojach 2-, 3- osobowych z pełnym węzłem sanitarnym,
 • Wyżywienie wg. programu,
 • Opiekę pilota- przewodnika,
 • Kawę i herbatę podczas przejazdów,
 • Ubezpieczenie KL/NW

Cena nie zawiera:

 • Kosztów realizacji programu turystycznego: Biletów wstępu, rejsów, taks klimatycznych opłat wjazdowych do Parków Narodowych oraz użyczenia zestawów TOUR-GUIDE: 50 EUR/os – obligatoryjnie płatne u pilota w autokarze.
 • Dopłaty do pokoju 1-osobowego (+ 270 PLN/os),
 • Napoi do obiadokolacji,
 • Świadczeń nie wymienionych w ofercie.

Rozkład jazdy

Zainteresowała Cię oferta? Masz pytania?

Wyślij nam zapytanie!

6 + 1 =

Biuro Usług Turystycznych „WACTUR”

Ul. Długosza 34,
33-300 Nowy Sącz
NIP: 734 000 60 28

„WACTUR TRAVEL” s.c.
A. Mróz, M. Mróz

Ul. Długosza 34,
33-300 Nowy Sącz
NIP: 734 348 96 71

+48 18 443 79 80

telefon czynny w godzinach pracy biura

+48 515 107 260

telefon alarmowy czynny 24/7

wactur@o2.pl

napisz do nas!
}

Godziny pracy biura:

 • Poniedziałek – Piątek, 9:00 – 17:00
 • Sobota, 10:00 – 13:00

Nasze biuro