BAŁKANY: „Najpiękniejsze zakątki” – 10 dni

Symbol oferty:

21/19

Lokalizacja

Macedonia/ Albania/ Czarnogóra/ Bośnia i Hercegowina

Transport

Autokar

Wyżywienie

HB

Zakwaterowanie

Hotel min. ***

Program wyjazdu

Dzień 1 (Poniedziałek) /22.07.2019/
Wyjazd z Nowego Sącza o godz. 16:00 (z pozostałych miast wg rozkładu jazdy), przejazd tranzytowy przez Słowację, Węgry i Serbię do stolicy Macedonii Skopje.

Dzień 2 (Wtorek) /23.07.2019/
Przerwa na poranną toaletę. Zwiedzanie miasta: historyczne centrum, kamienny most, centrum pielgrzymowania im. Matki Teresy z Kalkuty, pomnik Matki Teresy. Przejazd do Kanionu Matka, spacer i rejs po jeziorze. Przejazd do hotelu nad jeziorem Ochrydzkim, zakwaterowanie. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3 (Środa) /24.07.2019/
Po śniadaniu wycieczka do monastyru św. Nauma gdzie według legend przykładając ucho do grobowca można usłyszeć bicie serca świętego. Zwiedzanie prehistorycznej osady na wodzie w Zatoce Kości. Przejazd do Ochrydu. Zwiedzanie: antycznego teatru, cerkwi św. Bogurodzicy Perivepta z cennymi freskami oraz wzgórze Palosnik. Dla chętnych wejście na mury Twierdzy cara Samuila górującej nad miastem. Zwiedzanie zakończymy widokiem cerkiewki św. Jovana Kaneo. Odwiedzimy również warsztat tradycyjnego czerpania papieru, gdzie można własnoręcznie wykonać pamiątkową kartkę. Powrót do hotelu, wieczorem obiadokolacja z folklorem / degustacja potraw macedońskich oraz zabawa przy muzyce /, nocleg.

Dzień 4 (Czwartek) /25.07.2019/
Wczesne śniadanie, przejazd do Albanii. Zwiedzanie Tirany: Plac Skanderbega, Meczet Ethem Bey, Dzielnica Bloku. Następnie przejazd do Kruje. Zwiedzanie: Zamek Skanderbega, bazar wschodni. Później zwiedzanie Szkodry: centrum wraz z pomnikiem Matki Tertesy. Przejazd do hotelu w miejscowości Ćanj. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5 (Piątek) /26.07.2019/
Śniadanie. Przejazd do miejscowości Bar. Zwiedzanie: Stary Bar: spacer po historycznej części najważniejszego czarnogórskiego portu, usytuowanej na zboczu górskim w oddaleniu od morza. Zobaczenie bramy miejskiej, kościoła św. Katarzyny, ruin katedry św. Jerzego i położonego poza miejskimi murami akweduktu tureckiego. Następnie przejazd pod „starą maslinę” – najstarsze drzewo oliwne na terenie kontynentu europejskiego – pomnik przyrody. Przejazd do Ulcinj ( pobyt wypoczynkowy na „wielkiej plaży” ok. 4 godz.) To miasto tchnące klimatem Orientu, dużą część jego mieszkańców stanowią Albańczycy. Starówka Ulcinj usytuowana jest na wysokim nadmorskim cyplu, otoczona murami obronnymi oraz pozostałościami nadmorskiej fortecy. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6 (Sobota) /27.07.2019/
Śniadanie, o godz. 6:45. Całodzienny rejs statkiem po 4 zatokach. Rejs obejmuje: przepłynięcie przez zatokę Tivacką i Hercegovińską z widokiem na słynne „Porto Montenegro” do miejscowości Herceg Novi. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Wypłynięcie na otwarte morze. Możliwość kąpieli lub dla chętnych wypłynięcie do słynnej „błękitnej groty” (opłata 3 euro/os. – płatne dodatkowo). Posiłek na statku. Rejs na Wyspę Matki Bożej od Skał ze zwiedzaniem sanktuarium i muzeum. Panorama Perastu czyli prześlicznej rybackiej osady nad Zatoką Kotorską. Rejs przez zatokę do Kotoru. Czas wolny na lądzie z możliwością spaceru po przepięknym warownym mieście Kotorze. Powrót autokarem do miejscowości Ćanj. W trakcie przejazdu panorama Zalewu Kotorskiego, oraz panorama niedostępnej dla turystów słynnej „wyspy-hotelu” Sveti Stefan jednej z najbardziej ekskluzywnych nadadriatyckich kurortów. Powrót do hotelu ok. godz. 21. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7 (Niedziela) /28.07.2019/
Śniadanie, przejazd i zwiedzanie  Monastyr Ostrog: wkomponowany w skałę zespół klasztorny obejmujący dolną cerkiew, wprowadzenie Bogurodzicy do świątyni oraz górną cerkiew św. Krzyża. Przejazd do miejscowości Virpazar- spacer po Parku Narodowym oraz rezerwacie ptactwa wodnego i lilii wodnych. Powrót do hotelu, obiad. Popołudniowy pobyt wypoczynkowy. Około godz. 19:30 udział w pikniku z degustacją produktów lokalnych (oliwa, oliwki, miód, sery, przekąski regionalne, oraz słodyczy + karaoke), nocleg.

Dzień 8 (Poniedziałek) /29.07.2019/
Wykwaterowanie z hotelu. Wczesne śniadanie godz. 5:00. Przejazd autokarem i przepłynięcie promem przez zatokę Kotorską, przejazd do Medziugorje na terenie Bośni i Hercegowiny. Udział w polskojęzycznej mszy świętej. Zwiedzanie sanktuarium i miejsca objawień. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 9 (Worek) /30.07.2019/
Dla chętnych możliwość wyjścia na górę Kriżowac. Śniadanie , wykwaterowanie i przejazd do miejscowości Blagaj. Zwiedzanie domu tureckiego oraz „Vrelo Bune”. Przejazd do Mostaru. Zwiedzanie miasta, słynnego mostu Architekta Sinnana. Przejazd do Sarajewa. Zwiedzanie miasta: Katedra Katedra Najświętszego Serca Jezusowego, Biblioteka Vecnica, Meczet Gazi Hursey Bey, Bazar, Most Gawriło Principa. Czas wolny na zjedzenie posiłku /we własnym zakresie/ i zakup pamiątek. W godzinach wieczornych wyjazd w drogą powrotną do kraju.

Dzień 10 (Środa) /31.07.2019/
Przyjazd do Nowego Sącza w godzinach popołudniowych.

 

 

Uwagi do programu

– Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
– Panie proszone są o zabranie ze sobą chusty lub nakrycia głowy (wejście do cerkwi/meczetu).
– Realizacja tej wycieczki może odbywać się na podstawie dowodu osobistego lub paszportu ( dokumenty powinny być ważne min. 3 mies. od daty powrotu)!

 

Termin i cena

Termin: 22.07- 31.07.2019

Cena: 1 800 PLN /os

Świadczenia

Cena zawiera:

 • 7 noclegów w hotelach ***, pokoje 2,3- osobowe z pełnym węzłem sanitarnym,
 • Śniadania i obiadokolacje wg programu,
 • Transport autokarem klasy LUX (Video, Barek, Klimatyzacja, WC),
 • Ubezpieczenie: NW/KL,
 • Opieka pilota – przewodnika,
 • Kawa i herbata podczas podróży

Cena nie zawiera

 •  Kosztów realizacji programu tj: opłaty przewodników lokalnych, biletów wstępu, degustacji, rejsu po morzu z posiłkiem, kolacji z folklorem w Macedonii, użyczenia urządzeń TOURGUIDE oraz taksy klimatycznej (obligatoryjnie +55 EUR/os) – płatne u pilota w autokarze,
 • Napoi do kolacji,
 • Świadczeń nie wymienionych w ofercie,

Rozkład jazdy

Zainteresowała Cię oferta? Masz pytania?

Wyślij nam zapytanie!

9 + 12 =

Biuro Usług Turystycznych „WACTUR”

Ul. Długosza 34,
33-300 Nowy Sącz
NIP: 734 000 60 28

„WACTUR TRAVEL” s.c.
A. Mróz, M. Mróz

Ul. Długosza 34,
33-300 Nowy Sącz
NIP: 734 348 96 71

+48 18 443 79 80

telefon czynny w godzinach pracy biura

+48 515 107 260

telefon alarmowy czynny 24/7

wactur@o2.pl

napisz do nas!
}

Godziny pracy biura:

 • Poniedziałek – Piątek, 9:00 – 17:00
 • Sobota, 10:00 – 13:00

Nasze biuro