PIELGRZYMKA DO GRECJI-12 DNI ‚Śladami Św. Pawła”

Symbol oferty:

#

Lokalizacja

Włochy

Transport

Autokar

Wyżywienie

HB

Zakwaterowanie

Hotel min. ***

Trasa:

/Skopje-Filipia-Kawala-Veria-Kalambaka-Meteory-Delfy-Loutraki-Ateny-Epidavros-Nafplio-Mykeny-Korynt-Patra-powrót promem-Padwa/

Program wyjazdu:

Dzień 1
Wyjazd z Nowego Sącza o godz. 00,10 (z innych miast według rozkładu jazdy) Przejazd przez Słowację, Węgry i Serbię. Przejazd do hotelu tranzytowego na terytorium Serbii. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2
Rano po śniadaniu wyjazd z hotelu. Przejazd do stolicy Macedonii- Skopie. Zwiedzanie centrum historycznego wraz z centrum pamięci Matki Teresy z Kalkuty. Msza Święta. Wyjazd kolejką – panorama miasta. Następnie zwiedzanie Kanionu „Matka” połączone z rejsem. Wieczorem przyjazd do hotelu w okolicach Salonik. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3
Śniadanie. Przejazd do Filipii i zwiedzanie miejsca chrztu pierwszej kobiety w Europie- miejsce związane z działalnością św. Pawła. Msza Święta. Następnie przejazd do Kawali- zwiedzanie centrum i portu do którego wg. tradycji przypłyną Św. Paweł. Przejazd do Salonik – zwiedzanie: Biała Wieża, Katedra, Centrum Historyczne, Pomnik Aleksandra Wielkiego, Cytadela, panorama miasta z tarasu widokowego.  Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

 Dzień 4
Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Veriizwiedzanie miejsca,w którym przemawiał Św. Paweł. Msza Święta. Przejazd do Kalambaki. Meteory – bizantyjskie klasztory „zawieszone” na skalnych szczytach. Klasztory zostały wybudowane w XIV w. przez mnichów poszukujących odosobnienia i miejsca dla duchowego rozwoju. Są one prawdziwymi muzeami bizantyjskiej sztuki, z pięknymi ikonami, starymi manuskryptami, jedynymi w swoim rodzaju mozaikami i freskami. Meteory to jedne z najwspanialszych atrakcji turystycznych świata. Zwiedzanie wybranego klasztoru. Przejazd do hotelu w ok. Kalambaki, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

 Dzień 5
Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Po śniadaniu przejazd do Termopil z posągiem Leonidasa i 300 spartan. Czas na zdjęcia w miejscu legendarnej bitwy. Następnie przejazd do Delf.  Wyrocznia Apollina w Delfach zna była już ok. 1500 w p.n.e., została uświetniona Świątynią i Teatrem Apolla raz licznymi posągami i budowlami. Wysokie skały wokół świątyni odbijają echo wypowiedzianych słów. Msza Święta /w plenerze/ .Przejazd do hotelu w Loutrakach. Zakwaterowanie, obiadokolacja i  nocleg.

 Dzień 6
Śniadanie, pobyt wypoczynkowy nad morzem. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7
Śniadanie. Przejazd do Aten. Zwiedzanie Stolicy Grecji m.in.: Akropol, Partenon, Agora, Łuk Hadriana, przejazd  przez Plac Syndagma, zmiana warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza, Ogrody Królewskie, Pałac Prezydencki, historyczna dzielnica Plaka – czas wolny. Msza Święta. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 8
Śniadanie, pobyt wypoczynkowy nad morzem. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 9
Po śniadaniu przejazd na Peloponez i zwiedzanie tzw. „Argolidy”. Epidavros – starożytne uzdrowisko, słynące do dziś ze starożytnego teatru stworzonego prze Polikleta Młodszego w IV w .p.n.e. Nafplio – pierwsza stolica nowożytnej Grecji, miasto uważane za najpiękniejszą osadę w Grecji, położone nad morzem. Można w nim znaleźć wenecką twierdzę w porcie, miejskie mury obronne oraz fortecę która góruje nad wszystkimi ze szczytów Palamidy. Msza Święta. Następnie przejazd do punktu widokowego z panoramą starożytnych Myken. Czas wolny na zdjęcia. Przejazd na krótką sesję zdjęciową nad Kanałem Korynckim. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 10
Przejazd do Starożytnego Koryntu – zwiedzanie terenów archeologicznych (z zewnątrz), oraz miejsc związanych z działalnością Św. Pawła. Msza Święta. Przejazd do Patras – zwiedzanie kościoła z relikwiami św. Andrzeja. Pożegnalny posiłek w stylu greckim. Przejazd na prom. Zaokrętowanie na prom relacji Patras- Wenecja. Nocleg na promie (kabiny 4- osobowe) /ew. posiłek we własnym zakresie/.

Dzień 11
Całodzienny rejs promem. Możliwość opalania na pokładzie oraz wypoczynku) /Wyżywienie we własnym zakresie/.

Dzień 12
Wyokrętowanie w godz. Rannych w Wenecji . Przejazd   do Padwy.  Zwiedzanie i  Msza Św. w Bazylice Św. Antoniego. Przejazd tranzytowy do Polski. Powrót do Polski w późnych godzinach wieczornych.

 

Termin i cena

Termin: 07.07- 18.07.2020

Cena: 2 800 PLN

Świadczenia

Cena zawiera:

 • Przejazd komfortowym autokarem (WC, DVD, Caffe-Bar, Klimatyzacja),
 • 1 nocleg tranzytowy w Serbii w hotelu min. ** oraz 8 noclegów na terenie Grecji w hotelach min. *** w pokojach 2-, 3- osobowych z pełnym węzłem sanitarnym;
 • 2 noclegi na promie (w kabinach 4-osobowych),
 • Wyżywienie: 9 śniadań i 9 obiadokolacji oraz posiłek pożegnalny w stylu greckim, ,
 • Rejs Promem,
 • Opiekę pilota- przewodnika,
 • Ubezpieczenie NW/KL

Cena nie zawiera:

 • Dopłaty do pokoju 1- osobowego (+750 PLN/os),
 • Kosztów realizacji programu tj.: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat przewodników lokalnych, opłat wjazdowych do miast, taks klimatycznych, użyczenia urządzeń TOUR-GUIDE (obligatoryjnie u pilota w autokarze: +120€ – osoby dorosłe, +90€ – osoby po 65 roku życia, +40€ – dzieci, młodzież oraz studenci na podstawie ważnej legitymacji studenckiej),
 • Napoi do obiadokolacji,
 • Posiłków na promie,
 • Świadczeń nie wymienionych w ofercie.

Rozkład jazdy

Zainteresowała Cię oferta? Masz pytania?

Wyślij nam zapytanie!

11 + 8 =

Biuro Usług Turystycznych „WACTUR”

Ul. Długosza 34,
33-300 Nowy Sącz
NIP: 734 000 60 28

„WACTUR TRAVEL” s.c.
A. Mróz, M. Mróz

Ul. Długosza 34,
33-300 Nowy Sącz
NIP: 734 348 96 71

+48 18 443 79 80

telefon czynny w godzinach pracy biura

+48 515 107 260

telefon alarmowy czynny 24/7

wactur@o2.pl

napisz do nas!
}

Godziny pracy biura:

 • Poniedziałek – Piątek, 9:00 – 17:00
 • Sobota, 10:00 – 13:00

Nasze biuro