WŁOCHY: „Perełki Jeziora Garda” – 5 dni

Symbol oferty:

#

Lokalizacja

Włochy

Transport

Autokar

Wyżywienie

HB

Zakwaterowanie

Hotel min. ***

Program wyjazdu

Dzień 1 (Środa) /28.08.2019/
Wyjazd z Nowego Sącz o godz. 18:00 (z pozostałych miast wg. rozkładu jazdy). Przejazd tranzytowy przez terytorium Czech lub Słowacji, Austrii do Włoch.

Dzień 2 (Czwartek) /29.08.2019/
Przerwa na poranną toaletę. Następnie przejazd przez przełącz Brenner do Włoch. Przejazd do Trydentu. Spacer po sięgającym czasów starożytnych mieście: Piazza del Duomo, fontanna Neptuna, romańska katedra di San Vigilio, Palazzo Pretorio. Następnie przejazd do miejscowości Spiazzi i przejazd do Sanktuarium Madonna Della Corona. Sanktuarium zawieszone jest niezwykle malowniczo na wysokości 774 metrów nad poziomem morza. U jego stóp ciągnie się równie malownicza dolina Adygi. Dolina i zbocze Monte Baldo, na którym wzniesiono to niezwykłe miejsce, otoczone są koroną górskich wierzchołków. Nawiedzenie Sanktuarium. Czas wolny. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3 (Piątek) /30.08.2019/
Śniadanie. Wyjazd na wycieczkę dookoła jeziora Garda. Powierzchnia jeziora wynosi aż 370 kilometrów kwadratowych, co sprawia, że ten zbiornik wodny jest największy (jest również najczystszy) na terenie słonecznej Italii. Maksymalna długość jeziora Garda wynosi 55 kilometrów, szerokość waha się pomiędzy 4 a 12 kilometrów, a dno znajduje się miejscami nawet na głębokości 346 metrów. Przejazd do miejscowości Sirmione. Znajdują są tutaj najbardziej prestiżowe hotele nad całym jeziorem, posiadające własne baseny termalne. Historyczne centrum oddzielone jest od reszty cypla fosą, która biegnie dookoła zamku. Na starówkę wchodzi się przez historyczną bramę zamku Scaligerich, wzniesionego w XIII w. Po przekroczeniu bramy miasta czeka gąszcz wąskich uliczek, a urokliwe centrum z każdej strony otoczone jest wodą. Następ[nie przejazd do miejscowości Malcesine. Spacer po malowniczym miasteczku położonym nad brzegiem Jeziora Garda z majestatycznym zamkiem Scaligerich. Wyjazd kolejką gondolową na Monte Baldo na wysokość 2 218 m. n. p. m. skąd rozpościera się przepiękny widok na Dolomity oraz Lago di Garda. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4 (Sobota) /31.08.2019/
Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Mantovy. Jego historia sięga czasów starożytnych, kiedy to znajdowała się tu założona przez Etrusków osada. W III wieku p.n.e miasto zostało przejęte przez Rzymian a po upadku Cesarstwa dostało się pod panowanie Bizancjum. Pod koniec XII wieku zmieniony został bieg rzeki Mincio co spowodowało utworzenie się czterech sztucznych zbiorników wodnych. Najcenniejszym zabytkiem Mantuy jest znajdujący się północno-wschodniej części starego miasta monumentalny Pałac Książęcy (Palazzo Ducale). W latach 1328-1707 pałac stanowił główną rezydencję mieszkalną rodu Gonzagów. Spacer po mieście: XVI wieczna Katedra św. Piotra (Cattedrale di San Pietro), XV wieczna Bazylika św. Andrzeja, XII wieczny Pałac Acerbi, renesansowy kościół św. Sebastiana (Chiesa di San Sebastiano), Pałac Te oraz XI wieczna Rotunda San Lorenzo. W 2008 roku zabytkowe Stare Miasto w Mantui zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Następnie przejazd do Vicenzy zabytkowego miasta położonego u podnóża Alp Weneckich. Spacer po mieście: plac Piazza dei Signori, który zdominowany jest przez monumentalną renesansową Bazylikę Palladiana (Basilica Palladiana). Jednym z jej elementów konstrukcyjnych jest wymyślona przez Palladia słynna lodżia z trzema dzielonymi oknami. Wynalazek ten obecnie znany jest jako okno palladiańskie. W sąsiedztwie bazyliki wznosi się niezwykle smukła 85 metrowa wieża Torre Bissara. Budowla ta wzniesiona została w XI wieku i po dziś dzień stanowi najwyższą kamienną konstrukcję miasta, XVI wieczny Teatro Olimpico (najstarszy zadaszony nowożytny teatr w Europie), wzniesiona na przełomie XV i XVI wieku katedra (Duomo di Vicenz), gotycki kościół Santa Corona, renesansowa rezydencja zwana Villa Rotonda, XII wieczny kościół Santi Felice e Fortunato, renesansowy Palazzo Chiericati, usytuowane na malowniczym wzgórzu Sanktuarium Matki Bożej z Monte Berico. W 1994 roku zabytkowe centrum Vicenzy zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wyjazd w drogę powrotną do Polski.

Dzień 5 (Niedziela) /01.09.2019/
Powrót do Nowego Sącza w godzinach południowych.

 

 

Termin i cena

Termin: 28.08-01.09.2019

Cena:  990 PLN

Świadczenia

Cena zawiera:

 • Przejazd komfortowym autokarem klasy LUX (WC, DVD, Klimatyzacja),
 • 2 noclegi w hotelach min. *** w pokojach 2-,3- osobowych z pełnym węzłem sanitarnym,
 • Wyżywienie wg programu,
 • Opiekę pilota przewodnika,
 • Kawę oraz herbatę podczas przejazdów.
 • Ubezpieczenie (NW, KL).

Cena nie zawiera:

 • Biletów wstępów, opłat wjazdowych do miast, taks klimatycznych oraz zestawów TOUR-GUIDE: 35 €/os – obligatoryjnie płatne u pilota w autokarze.
 • Dopłaty do pokoju 1-osobowego (+ 140 PLN/os),
 • Napoi do kolacji,
 • Świadczeń nie wymienionych w ofercie.

Rozkład jazdy

Zainteresowała Cię oferta? Masz pytania?

Wyślij nam zapytanie!

14 + 12 =

Biuro Usług Turystycznych „WACTUR”

Ul. Długosza 34,
33-300 Nowy Sącz
NIP: 734 000 60 28

„WACTUR TRAVEL” s.c.
A. Mróz, M. Mróz

Ul. Długosza 34,
33-300 Nowy Sącz
NIP: 734 348 96 71

+48 18 443 79 80

telefon czynny w godzinach pracy biura

+48 515 107 260

telefon alarmowy czynny 24/7

wactur@o2.pl

napisz do nas!
}

Godziny pracy biura:

 • Poniedziałek – Piątek, 9:00 – 17:00
 • Sobota, 10:00 – 13:00

Nasze biuro