BOŚNIA I HERCEGOWINA- CZARNOGÓRA: „Smaki i Uroki” – 10 dni

Symbol oferty:

3W/19

Lokalizacja

Bośnia i Hercegowina/ Czarnogóra

Transport

Autokar

Wyżywienie

HB

Zakwaterowanie

Hotel min. ***

Program wyjazdu

Dzień 1 (Piątek) /07.06.2019/
Wyjazd z Nowego Sącza o godz. 16:00. Przejazd tranzytowy przez Słowację, Węgry i Chorwację do Bośni i Hercegowiny.

Dzień 2 (Sobota) /08.06.2019/
Przerwa na poranną toaletę. Przejazd malowniczą doliną rzeki Neretwy do Mostaru. Spacer po mieście- słynny most Archtkta Sinnana, dzielnica turecka. Przejazd do miejscowości Blagaj– zwiedzanie domu tureckiego oraz „Vrelo Bune” (wywierzysko – rzeka krasowa wypływająca ze skał). Przejazd do Czarnogóry. Zakwaterowanie w hotelu w nadmorskiej miejscowości Ćanj na terenie Czarnogóry. Ciepła kolacja i nocleg.

Dzień 3 (Niedziela) /09.06.2019/
Śniadanie. Przejazd do Miejscowości Bar. Możliwość uczestnictwa w Mszy Świętej. Następnie czas wolny na targu owocowo- warzywnym /zakupy/. Przejazd do Starego Baru- spacer po historycznej części najważniejszego czarnogórskiego portu, usytuowanej na zboczu górskim w oddaleniu od morza. W czasie spaceru: brama miejska, kościół św. Katarzyny, ruiny katedra św. Jerzego i położony poza miejskimi murami akwedukt turecki. Powrót do hotelu. Pobyt wypoczynkowy nad morzem. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4 (Poniedziałek) /10.06.2019/
Śniadanie. Pobyt wypoczynkowy nad morzem. W godzinach południowych obiad. Popołudniowy czas wolny. W godzinach wieczornych udział w pikniku z degustacją produktów lokalnych (oliwa, oliwki, miód, sery, przekąski regionalne oraz słodycze. Zabawa przy karaoke). Nocleg.

Dzień 5 (Wtorek) /11.06.2019/
Śniadanie o godz. 6:30. Przejazd do Tivatu i zaokrętowanie na całodzienny rejs statkiem po 4 zatokach. Przepłynięcie przez zatokę Tivacką i Hercegovińską z widokiem na słynne „Porto Montenegro” do miejscowości Herceg Novi. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Wypłynięcie na otwarte morze. Możliwość kąpieli lub dla chętnych wypłynięcie do słynnej „błękitnej groty” (opłata 3 euro/os. – płatne dodatkowo). Posiłek na statku. Rejs na Wyspę Matki Bożej od Skał ze zwiedzaniem sanktuarium i muzeum. Panorama Perastu czyli prześlicznej rybackiej osady nad Zatoką Kotorską. Rejs przez zatokę do Kotoru.
Czas wolny na lądzie z możliwością spaceru po przepięknym warownym mieście Kotorze. Powrót autokarem do miejscowości Ćanj. W trakcie przejazdu panorama niedostępnej dla turystów słynnej „wyspy-hotelu”- Sveti Stefan- jednej z najbardziej ekskluzywnych nadadriatyckich kurortów. Powrót do hotelu ok. godz. 21:00. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6 (Środa) /12.06.2019/
Śniadanie. Przejazd na tzw. „Vielika plaże” i czas wolny na zażywanie kąpieli i korzystanie z prozdrowotnego piasku o właściwościach terapeutycznych i łagodzi bóle reumatyczne. Następnie przejazd do centrum miejscowości Ulcinj – miasta tchnące klimatem Orientu, którego dużą część mieszkańców stanowią Albańczycy. Starówka Ulcinj usytuowana jest na wysokim nadmorskim cyplu, otoczona murami obronnymi oraz pozostałościami nadmorskiej fortecy. Powrót do hotelu, obiadokolacja.

Dzień 7 (Czwartek) /13.06.2019/
Śniadanie, pobyt wypoczynkowy nad morzem. Obiadokolacja około 17:30. Przejazd do Budwy. Spacer ze zwiedzaniem starówki najbardziej znanego czarnogórskiego kurortu nadmorskiego. Przejazd na taras widokowy i podziwianie zachodu słońca. Powrót do hotelu i nocleg.

Dzień 8 (Piątek) /14.06.2019/
Śniadanie. Pobyt wypoczynkowy nad morzem. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 9 (Sobota) /15.06.2019/
Wczesne śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd trasą koło Jeziora Szkoderskiego – panorama Parku Narodowego. Przejazd i zwiedzanie: Monastyr Ostrog- wkomponowany w skałę zespół klasztorny obejmujący dolną cerkiew Wprowadzenia Bogurodzicy do Świątyni oraz górną cerkiew Św. Krzyża. Przejazd do Sarajewa- zwiedzanie: Katedra Najświętszego Serca Jezusowego, Biblioteka Vecnica, Meczet Gazi Hursey Bey, Bazar, Most Gawriło Principa. Czas wolny na zjedzenie posiłku /we własnym zakresie/ i zakup pamiątek. W godzinach wieczornych wyjazd w dalszą drogę w kierunku kraju.

Dzień 10 (Niedziela) /16.06.2019/
Powrót do Nowego Sącza w godzinach południowych.

Uwagi do programu

– Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
– Panie proszone są o zabranie ze sobą chusty lub nakrycia głowy (wejście do cerkwi/meczetu).
– Realizacja tej wycieczki może odbywać się na podstawie dowodu osobistego lub paszportu ( dokumenty powinny być ważne min. 3 mies. od daty powrotu)!

 

Termin i cena

Termin: 07.06- 16.06.2019

Cena: 1 550 PLN /os

Świadczenia

Cena zawiera:

 • Przejazd autokarem (WC, DVD, Klimatyzacja, Caffe- Bar),
 • 7 noclegów w hotelu *** w pokojach 2-, 3- osobowych z pełnym węzłem sanitarnym i klimatyzacją,
 • Wyżywienie wg. programu,
 • Opiekę pilota- przewodnika,
 • Ubezpieczenie KL/NW,
 • Rejs po Zatoce Kotorskiej,
 • Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów,
 • Piknik z degustacją produktów lokalnych,
 • Kawę oraz herbatę podczas przejazdów.

Cena nie zawiera

 • Dopłaty do pokoju 1-osobowego,
 • Świadczeń nie wymienionych w ofercie,
 • Napoi do obiadokolacji.

Rozkład jazdy

Zainteresowała Cię oferta? Masz pytania?

Wyślij nam zapytanie!

9 + 1 =

Biuro Usług Turystycznych „WACTUR”

Ul. Długosza 34,
33-300 Nowy Sącz
NIP: 734 000 60 28

„WACTUR TRAVEL” s.c.
A. Mróz, M. Mróz

Ul. Długosza 34,
33-300 Nowy Sącz
NIP: 734 348 96 71

+48 18 443 79 80

telefon czynny w godzinach pracy biura

+48 515 107 260

telefon alarmowy czynny 24/7

wactur@o2.pl

napisz do nas!
}

Godziny pracy biura:

 • Poniedziałek – Piątek, 9:00 – 17:00
 • Sobota, 10:00 – 13:00

Nasze biuro