18 443 79 80 kontakt@wactur.com.pl

WROCŁAW- Jarmark Bożonarodzeniowy

Symbol oferty:

Lokalizacja

Polska

Transport

Autokar/ Bus

Wyżywienie

Zakwaterowanie

Trasa:

Wrocław

Program wyjazdu:

Dzień 1 (09.12.2023) /Sobota/
Wyjazd z Nowego Sącza o godz. 04:00. (Z pozostałych miast zgodnie z rozkładem jazdy połączeń antenowych). Przejazd do Wrocławia. Spacer po mieście: Ostrów Tumski z gotycką Katedrą, Ostrów Piaskowy i Ossolineum, barokowy gmach główny Uniwersytetu, Stare Jatki i Rynek z ratuszem i zabytkowymi kamieniczkami. Następnie czas wolny i możliwość uczestnictwa w jednym z najpiękniejszych jarmarków bożonarodzeniowych w Polsce. Około 21:00 wyjazd w drogę powrotną do Nowego Sącza. Powrót w późnych godzinach nocnych.

Wrocławski Jarmark Bożonarodzeniowy

Tradycją wrocławskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego są ceramiczne kubeczki buciki, które zyskają nowy wzór i kolor. W kubeczkach tradycyjnie będzie można skosztować aromatycznego, wrocławskiego grzańca, gorącej czekolady i innych rozgrzewających napojów, delektując się jednocześnie atmosferą nadchodzących świąt. Gorących napojów w unikatowych kubeczkach będzie można napić się w kilku lokalizacjach na Jarmarku Bożonarodzeniowym: na Placu Solnym w trzypoziomowym domku z zegarem na wieży – zwanym „Ratuszem Placu Solnego” , w „Świątecznym Wiatraku” i Domku z tarasem widokowym w Bajkowym Lasku, w „Domku Pod Krasnalem” przy pomniku Fredry, w „Młynówce” na pierzei północnej Rynku, czy najnowszym miejscu spotkań „Karczmie pod Łosiem” na pierzei zachodniej Rynku – w pobliżu kamienic Jaś i Małgosia.

W obszarze Jarmarku – na pierzei zachodniej Rynku pojawią się niezwykle klimatyczne ,,fotodomki”, czyli zaaranżowane tematycznie drewniane domki, w których Goście Jarmarku będą mogli wykonywać pamiątkowe fotografie. Każdy z domków będzie udekorowany w tematyce świątecznej, co zapewni wyjątkowe i pełne radości zdjęcia.

Na wrocławski Rynek zawita krasnal Prezentuś. Legenda głosi, że trzeba trzykrotne dotknąć jego czapeczki, aby spełniły się wszystkie życzenia… Ten przesympatyczny wrocławski Krasnal pojawia się tylko raz w roku, właśnie podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego we Wrocławiu i znika na kolejne 11 miesięcy.

Na Placu Solnym z trzypoziomowego bajkowego domku z tarasem widokowym i wieżyczką z podświetlanym zegarem, będzie można podziwiać panoramę Jarmarku. W domku tym będzie można napić się gorących napojów i przyjemnie spędzić czas w świątecznej, bajkowej przestrzeni. Ta niecodzienna atrakcja dostępna będzie tylko podczas Jarmarku i zachwyci swoim urokiem każdego!

W tym wyjątkowym obszarze zagoszczą domki handlowe z rozmaitymi smakołykami. Odwiedzający będą mieli możliwość skosztowania tradycyjnej polskiej kuchni, belgijskich frytek XXL, regionalnych serów góralskich, obwarzanek, wiśniowych nalewek rzemieślniczych, czekoladowych pierników i rozgrzewających zup. W drewnianych domkach nie zabraknie również inspiracji na świąteczne prezenty: biżuterii rękodzielniczej, autorskich wyrobów graficznych, pamiątek z Wrocławia.

Na Placu Solnym pojawi się także ,,Domek dla dzieci” – niezwykła atrakcja o charakterze świątecznej ekspozycji, która kształtem nawiązuje do jarmarkowych domków. Najmłodsi będą mogli miło i aktywnie spędzić tutaj czas, sprawdzając swoje siły podczas przejścia toru przeszkód.

Termin i cena

Termin: 09.12.2023

Cena: 250 PLN

Świadczenia

Cena zawiera:

  • Przejazd autokarem (WC, Klimatyzacja, DVD, Caffe- Bar) lub busem,
  • Opiekę pilota,
  • Ubezpieczenie NW

Cena nie zawiera:

  • Świadczeń nie wymienionych w ofercie.

Rozkład jazdy

Zainteresowała Cię oferta? Masz pytania?

Wyślij nam zapytanie!

10 + 9 =

Biuro Usług Turystycznych „WACTUR”

Ul. Długosza 34,
33-300 Nowy Sącz
NIP: 734 000 60 28

„WACTUR TRAVEL” s.c.
A. Mróz, M. Mróz

Ul. Długosza 34,
33-300 Nowy Sącz
NIP: 734 348 96 71

+48 18 443 79 80

telefon czynny w godzinach pracy biura

+48 694 412 271

telefon alarmowy czynny 24/7

kontakt@wactur.com.pl

napisz do nas!

}

Godziny pracy biura:

  • Poniedziałek – Piątek, 9:00 – 17:00
  • Sobota, 10:00 – 13:00

Nasze biuro