Włochy – Francja – Hiszpania – Portugalia

Symbol oferty:

Piel/5

Lokalizacja

Włochy, Francja, Hiszpania, Portugalia

Transport

Autokar

Wyżywienie

HB

Zakwaterowanie

Hotel min. **

Program wyjazdu

Dzień 1

Wyjazd z miejsca rozpoczęcia pielgrzymki o godzinie 04:30. Przejazd tranzytowy przez terytorium Słowacji, Austrii do Włoch. Przejazd w okolice Werony. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2

Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do centrum Werony. Zwiedzanie m.in.: rzymski amfiteatr Arena, Piazza dei Signori, Casa Capuleti ze słynnym balkonem szekspirowskiej Julii. Następnie przejazd do Mediolanu- kosmopolitycznej stolicy mody. Zwiedzanie: Piazza del Duomo ze słynną gotycką katedrą, Galleria Vittorio Emanuele z eleganckimi kawiarniami, tradycyjne miejsce spotkań mediolańczyków, Piazza della Scala ze słynną operą La Scala, Castello Sforzesco. Kolejno przejazd do Turynu: stolicy Piemontu. Spacer po historycznym centrum miasta, w programie m.in.: Piazza Castello, Palazzo Madama, Pałac Królewski, Piazza Carlo Alberto, dzielnica Quadrilatero Romano, gdzie po dzień dzisiejszy zachowały się starożytne rzymskie zabytki, Katedra Metropolitalna Św. Jana Chrzciciela – gdzie przechowywany jest Całun Turyński. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3

Wczesne śniadanie i przejazd na La Salette, nawiedzenie sanktuarium.
Następnie przejazd do Lourdes. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4

Śniadanie. Zwiedzanie sanktuarium Lourdes- Grota Masabielska, Bazyliki (Górna, Różańcowa, Piusa X), zwiedzanie miejsc związanych z życiem Św. Bernadetty. Czas wolny na indywidualną modlitwę. Obiadokolacja. Uczestnictwo w wieczornej procesji z lampionami. Nocleg.

Dzień 5

Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do miejscowości Leon – Katedra Santa Maria de la Regla. Następnie przejazd w okolice Ponferrady. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6

Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do kościoła Santa Maria la Real – w miejscowość O’Cebreiro – miejsca związanego z cudem Eucharystycznym. Następie przejazd do Santiago de Compostela. Nawiedzenie bazyliki z relikwiami św. Jakuba Apostoła. Czas wolny na indywidualną modlitwę. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7

Śniadanie i wykwaterowanie. Przejazd do Porto. Krótkie zwiedzanie miasta. Następnie przejazd do Fatimy. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 8

Śniadanie. Zwiedzanie bazyliki, czas wolny na modlitwę w Kaplicy Objawień ze słynną figurką Fatimskiej Madonny (w koronie znajduje się kula podarowana przez Ojca Świętego). Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 9

Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Toledo. Spacer po Starym Mieście wokół najpiękniejszych zabytków: Biała Synagoga z 1180r, późnogotycki Klasztor Franciszkanów, św. Jana od Królów, zwiedzanie gotyckiej katedry – najważniejszej świątyni hiszpańskiego Kościoła i miejsca spoczynku większości królów Kastylii. Kościół Santo Tome – ze słynnym obrazem El Greca- Pogrzeb Hrabiego Orgaza. Przejazd do hotelu w okolice Madrytu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 10

Wczesne śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Saragossy i nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Pilar. Następnie przejazd do Montserrat, miejsca gdzie czczona jest niewielka figurka Madonny, nazwana La Morenta. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 11

Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Barcelony- krótkie zwiedzanie stolicy Katalonii, w której tworzył swe dzieła niepowtarzalny artysta – Gaudi i zwiedzanie: Pomnik Kolumba, Ramble, Dzielnica Gotycka z Katedrą Św. Eulalii, Pałac Królewski. Przejazd do Avignon. Zwiedzanie miasta, które zasłynęło jako Stolica Papieska w XVI w. Krótki spacer: Pałac Papieski, Pont Saint-Bénézet. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 12

Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do San Remo – najsłynniejszego kurortu nad Morzem Liguryjskim, znanego z festiwali, kasyna gry i targów kwiatowych. Spacer po Corso dell’Imperatrice z egzotycznymi palmami i zwiedzanie La Pigna – malowniczego średniowiecznego starego miasta. Następnie przejazd w okolice Padwy. Zakwaterowanie. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 13

Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd w kierunku Polski. Powrót w późnych godzinach nocnych.

Termin i cena

Termin: do uzgodnienia

Cena: od 1050 PLN + 600 €/os

/przy min. 45 osobach pełnopłatnych/

Świadczenia

Cena zawiera:

  • przejazd komfortowym autokarem klasy LUX (WC, Klimatyzacja, DVD)
  • 12 noclegów w hotelach **/*** w pokojach 2-,3- osobowych z pełnym węzłem sanitarnym,
  • opieka pilota-przewodnika na całej trasie
  • ubezpieczenie KL/NNW
  • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów

Cena nie zawiera:

  • Świadczeń nie wymienionych w ofercie
  • napoi do obiadokolacji
  • dopłat do pokoju 1-osobowego

Zainteresowała Cię oferta? Masz pytania?

Wyślij nam zapytanie!

2 + 13 =

Biuro Usług Turystycznych „WACTUR”

Ul. Długosza 34,
33-300 Nowy Sącz
NIP: 734 000 60 28

„WACTUR TRAVEL” s.c.
A. Mróz, M. Mróz

Ul. Długosza 34,
33-300 Nowy Sącz
NIP: 734 348 96 71

+48 18 443 79 80

telefon czynny w godzinach pracy biura

+48 515 107 260

telefon alarmowy czynny 24/7

wactur@o2.pl

napisz do nas!
}

Godziny pracy biura:

  • Poniedziałek – Piątek, 9:00 – 17:00
  • Sobota, 10:00 – 13:00

Nasze biuro