Ukraina śladami obrazu „Pana Jezusa Milatyńskiego”

Symbol oferty:

Piel/6

Lokalizacja

Ukraina

Transport

Autokar

Wyżywienie

HB

Zakwaterowanie

Hotel min. ***

Program wyjazdu

1 dzień:

Przejazd do Lwowa – miasta usytuowanego, podobnie jak Rzym, na siedmiu wzgórzach. Jego położenie sprawia, że miasto pod względem klimatu, flory i fauny jest miastem Wschodu i Zachodu, miastem na styku cywilizacji, świata łacińskiego i prawosławia, miastem zbudowanym przez Rusinów, Polaków, Ormian, Żydów, Niemców, Greków i inne narody. Pierwsze spotkanie z miastem – krótki spacer, podczas którego zobaczymy: Prospekt Swobody, który jest miejscem manifestacji politycznych i parad wojskowych, Gmach Teatru Wielkiego i Baletu – jest to nie tylko dzieło sztuki architektonicznej, ale także rzeźby i malarstwa, Plac Mickiewicza – najsłynniejszy plac Lwowa z pomnikiem Adama Mickiewicza. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień:

Po śniadaniu wyjazd na trasę „Złotej Podkowy”- malowniczy szlak, na którym leżą najważniejsze zabytki regionu. Złoczów – zwiedzanie zamku należącego niegdyś do rodziny Sobieskich i Radziwiłłów. Podhorce – rezydencja Koniecpolskich, Rzewuskich, Ossolińskich oraz Klasztor Bazylianów Przejazd do Poczajowa i wizyta w Ławrze Zaśnięcia Matki Bożej. Jest to najważniejszy ośrodek prawosławnego życia monastycznego na Wołyniu i drugi na całej Ukrainie. Początki kultu w tym miejscu sięgają już XII w. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

( miejsce Mszy Św. ustali przewodnik)

 

3 dzień:

Po śniadaniu przejazd do Oleska. Olesko – zwiedzanie zamku, w którym urodził się Jan III Sobieski oraz Michał Korybut Wiśniowiecki, obecnie zamek jest siedzibą filii Lwowskiej Galerii Narodowej. Przejazd do Milatyn Nowy – zwiedzanie cerkwi /miejsce z którego pochodzi obraz „Pana Jezusa Milatyńskiego”/, przejazd do Streptowa – Kaplica cmentarna (miejsce przechowywania niegdyś Obrazu), przejazd do Kamionki Bużańskiej –  Kościół Rzymskokatolicki /Msza Św./ przejazd do Żółkwi – jednego z najpiękniejszych miast dawnej Rzeczpospolitej. Spacer po miasteczku, gdzie na uwagę zasługują: piękny rynek z zabytkowymi kamienicami, wspaniała kolegiata św. Wawrzyńca, zamek, zespół klasztorny i cerkiew Bazylianów, synagoga. Powrót do Lwowa. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

4 dzień:

Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie Lwowa: Cmentarz Łyczakowski – jeden z największych cmentarzy w Europie nazywany „lwowskim Pere – Lachaise”, cmentarz Orląt Lwowskich, greckokatolicka katedra św. Jura. Zobaczymy również Wysoki Zamek z Kopcem Unii – panorama miasta i okolicy, Uniwersytet Lwowski (były Sejm Galicyjski). Spacer po starówce. Udamy się do wnętrz katedry łacińskiej – jeden z dwóch czynnych kościołów katolickich we Lwowie/ Msza Św/, Kaplicy Boimów – pomnik architektury i rzeźby manierystycznej, Katedry Ormiańskiej – budowla nawiązująca swym stylem do architektury kolonii ormiańskich na Krymie. Zobaczymy Cerkiew Uspieńską, Wieżę Prochową, kościół św. Andrzeja i klasztor Bernardynów – jeden z najpiękniejszych kościołów Lwowa, zachwycający swą zgrabną sylwetką i bogato dekorowaną fasadą. Czas wolny, kolacja. W godzinach wieczornych powrót do hotelu na nocleg.

 

5 dzień: 

Śniadanie i przejazd do Truskawca. spacer po uzdrowisku balneologicznym, pijalnia wód mineralnych, degustacja słynnej „Naftusi”, Delfinarium „OSKAR” – uczestnictwo w pokazie delfinów. Następnie Sambor – Drohobycz zwiedzanie miasta: kościół rzymskokatolicki /Msza Św/, dawna synagoga, cerkiew grekokatolicka, pomnik Adama Mickiewicza, dom Brunona Schulza – słynnego artysty. Powrót do Lwowa. Czas wolny na zakupy. Obiadokolacja i nocleg.

 

6 dzień:

Po śniadaniu wyjazd w drogę powrotną. Przekroczenie granicy Ukraina/Polska.  Przejazd do Kalwarii Pacławskiej /Msza Św./- Sanktuarium Męki Pańskiej i Matki Bożej. Przejazd do Krasiczyna – zwiedzanie Zamku – zamek wybudowany w stylu renesansowo-manierystycznym.

Przyjazd w późnych godzinach wieczornych.

Termin i cena

Termin: do uzgodnienia

Cena: od 950 PLN + 50 €/os

/przy min. 45 osobach pełnopłatnych/

Świadczenia

Cena zawiera:

 • przejazd komfortowym autokarem klasy LUX (WC, Klimatyzacja, DVD)
 • 5 noclegów w hotelach ***/**** w pokojach 2-,3- osobowych z pełnym węzłem sanitarnym,
 • 5 śniadań i obiadokolacji
 • opieka pilota-przewodnika na całej trasie
 • ubezpieczenie KL/NNW
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
 • urządzenia TOUR GUIDE

Cena nie zawiera:

 • dopłaty do pokoju 1-osobowego
 • świadczeń nie wymienionych w ofercie
 • napoi do obiadokolacji

Zainteresowała Cię oferta? Masz pytania?

Wyślij nam zapytanie!

1 + 14 =

Biuro Usług Turystycznych „WACTUR”

Ul. Długosza 34,
33-300 Nowy Sącz
NIP: 734 000 60 28

„WACTUR TRAVEL” s.c.
A. Mróz, M. Mróz

Ul. Długosza 34,
33-300 Nowy Sącz
NIP: 734 348 96 71

+48 18 443 79 80

telefon czynny w godzinach pracy biura

+48 515 107 260

telefon alarmowy czynny 24/7

wactur@o2.pl

napisz do nas!
}

Godziny pracy biura:

 • Poniedziałek – Piątek, 9:00 – 17:00
 • Sobota, 10:00 – 13:00

Nasze biuro