18 443 79 80 kontakt@wactur.com.pl

       Pielgrzymka śladami Św. Pawła Apostoła do Turcji 

Symbol oferty:

27/2022

Lokalizacja

Turcja

Transport

Autokar

Wyżywienie

HB

Zakwaterowanie

Hotel min. ***

Trasa:

Istambuł – Kapadocja – Karavan Saraj – Konja – Pamukkale – Efez – Kusadasi – Milet – Didyma – Bergama – Asklepion – Troja – Canakkale – Edirne

Program wyjazdu:

Dzień 1 (02.07.2022) /sobota/
Wyjazd z Nowego Sącza godz. 02,15 ( z innych miast według rozkładu jazdy)  Przejazd przez terytorium: Słowacji, Węgier do Serbii lub Rumunii. Przejazd od hotelu tranzytowego. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2 (03.07.2022) /Niedziela/
Msza Święta  w hotelu. Wczesne  śniadanie. Przejazd przez terytorium Bułgarii. Przekroczenie granicy Bułgarsko- Tureckiej. Przejazd przez Most Bosforski do Azji. Panorama Stambułu ze wzgórza Ćamlica Przyjazd do centrum Stambułu, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg. Dla chętnych nocny objazd podświetlonego Stambułu:

Dzień 3 (04.07.2022) /Poniedziałek/
Śniadanie. Zwiedzanie obiektów kulturowych: zwiedzanie Bazaru Egipskiego, Meczet „Yeni”, Haga Sofia- Kościół Mądrości Bożej, zwany również Wielkim Kościołem. Monumentalna świątynia bizanty-jska, uważana za najwspanialszy obiekt architektury i budownictwa całego pierwszego tysiąclecia naszej ery. Topkapi – pałac w centrum Stambułu, który był rezydencją sułtanów przez ponad 380 lat, od 1453 roku wybudowany za czasów Sułtana Mehmeta. Błękitny Meczet- ostatnich, a zarazem najwspanialszych przykładów tzw. „klasycznego okresu” sztuki islamskiej w Turcji. Hipodrom- niezachowana budowla bizantyjska, przeznaczona, jako miejsce wyścigów dla koni i rydwanów, obecnie plac w Stambule, na którym znajduje się obelisk z Egiptu, obelisk Konstantyna oraz Wężowa Kolumna i fontanna Wilhelma II. Wielki Bazar- ok. 4000 sklepów z odzieżą, pamiątkami, złotem i dywanami pod jednym dachem. W trakcie zwiedzania Msza św. w kościele św. Antoniego.  Czas wolny. Obiadokolacja w hotelu. Nocleg.

 Dzień 4 (05.07.2022) /Wtorek/
Wczesne śniadanie. Przejazd do Kapadocji. Po drodze do Kapadocji zwiedzanie Tuz- jeziora solnego w środkowej Turcji- drugie największe pod względem wielkości. Przyjazd do Kapadocji, zwiedzanie kompleksu klasztornego wraz ze szpitalem (wykute w skale), Msza św.,  symbole Kapadocji – sesja zdjęciowa. Przyjazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

  Dzień 5 (06.07.2022) /Środa/
/Uwaga: dla chętnych możliwość organizacji lotu balonem (płatne dodatkowo)/
Dla chętnych wyjazd na oglądanie startu i lotu balonów. Śniadanie w hotelu, Msza Św. zwiedzanie Kapadocji- Uchisar, Goreme, Cavusin, Zelve, Avanos, wizyta w pracowni porcelany oraz w pracowni złotniczej. Powrót do hotelu, obiadokolacja. Dla chętnych: udział w wieczorku folklorystycznym „Turecka Noc” (płatne dodatkowo). Nocleg.

Dzień 6 (07.07.2020) /Czwartek/
Po śniadaniu, wcześnie rano wyjazd z hotelu w kierunku Pamukkale. Po drodze zwiedzanie Karavan Saraj, Konji – Dervis Museum, Msza św. w Kościele św. Pawła,  przyjazd do Pamukkale w porze wieczornej. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg w hotelu.
Dzień 7 (08.07.2022) /Piątek/
Msza św. w hotelu, Śniadanie  i wykwaterowanie. Zwiedzanie Pamukkale- śnieżnobiałych tarasów wapiennych, które objęło patronatem UNESCO, wpisując je na listę światowego dziedzictwa przyro-dniczego. Zwiedzanie największego zachowanego Nekropolis oraz wizyta w starożytnym mieście Hierapolis z możliwością kąpieli w basenie Kleopatry. Przejazd do Didim, gdzie znajdują się ruiny starożytnego miasta Didymy oraz świątyni Apollina. Następnie wyjazd do Miletu- miasta jońskiego na wybrzeżu Karii przy ujściu rzeki Meander. Przyjazd do Kusadasi, zakwaterowanie w hotelu i kolacja.

   Dzień 8 (09.07.2022) /Sobota/
Msza św. w hotelu. Śniadanie. Dla chętnych wyjazd na wycieczkę statkiem po morzu. Możliwość zażywania kąpieli morskich w malowniczych zatokach (płatne dodatkowo). Powrót do hotelu i czas wolny, korzystanie z możliwości rekreacyjnych hotelu, wieczorem obiadokolacja. Po kolacji dla chętnych wyjazd do centrum Kusadasi – czas wolny i powrót do hotelu. Nocleg.

Dzień 9 (10.07.2022) /Niedziela/
Śniadanie. Zwiedzanie Efezu – jednego z najlepiej zachowanych miast portowych okresu jońskiego oraz zwiedzanie Domu Matki Boskiej. Msza św. Selciuk – Bazylika św. Jana. Pozostałości Świątyni Artemidy. Powrót do hotelu, czas wolny – plażowanie (hotel nad morzem),wieczorem obiadokolacja.

Dzień 10 (11.07.2022) /Poniedziałek/
Msza św. w hotelu. Śniadanie. Wyjazd z Kusadasi do Canakkale. Po drodze panorama  Bergamy- Kompleksu archeologicznego ruin starożytnego Pergamonu znajdującego się na górującym nad współczesnym miastem akropolu. Na obrzeżach Bergamy znajduje się także inne stanowisko archeologiczne – ruiny dawnego Asklepiejonu – zwiedzanie. Pokaz produkcji wyrobów z onyksu. Następnie zwiedzanie ruin starożytnej Troi, miasta szczególnie znanego z wojny, opisanej w starogreckim poemacie epickim „Iliada”. Przyjazd do Canakkale, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 11 (12.07.2022) /Wtorek/     
Msza św. w hotelu. Śniadanie. Przepłynięcie Cieśniny Dardanele. Przejazd do Edirne- dawnego Hadrianopolu. Zwiedzanie centrum historycznego: Meczet „Selima”- słynnego architekta Sinana, Pomnik Koćaka Sinana, bazar. Czas wolny na zakupy. Przejazd przez terytorium Turcji, Bułgarii, Serbii lub Rumunii. Obiadokolacja i nocleg tranzytowy.                                                                                     Dzień 12 (13.07.2022) /Środa/
Śniadanie. Przejazd przez terytorium Węgier i Słowacji. Zakończenie pielgrzymki – wycieczki w godzinach wieczornych.

Termin i cena

Termin: 02.07- 13.07.2022

Cena: 1250PLN + 450 €

Świadczenia

Cena zawiera:
Transport autokarem (WC, Klimatyzacja, DVD, Caffe- Bar, Uchylne i rozsuwane fotele),Zakwaterowanie w hotelach min. *** w pokojach 2-3- osobowych z pełnym węzłem sanitarnym i klimatyzacją, Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje wg. programu, Opieka pilota-przewodnika, Kawa i herbata podczas przejazdów, Ubezpieczenie NNW/KL

Cena nie zawiera:

Kosztów realizacji programu turystycznego tj.: Wstępy do zwiedzanych obiektów i przewodników lokalnych, opłaty drogowe oraz parkingowe, użyczenie urządzeń TOUR-GUIDE: + 180 EUR – obligatoryjnie płatne u pilota w autokarze, Dopłaty po pokoju 1- osobowego (+ 200 EUR), napoi do obiadokolacji,
ATRAKCJE FAKULTATYWNE:
Lot balonem (ok. 150 EUR – cena ruchoma),
Rejs statkiem po zatoczkach Morza Egejskiego z obiadem (+ 20 EUR),
Udział w wieczorku folklorystycznym w Kapadocji (+ 35 EUR)

Zainteresowała Cię oferta? Masz pytania?

Wyślij nam zapytanie!

6 + 11 =

Biuro Usług Turystycznych „WACTUR”

Ul. Długosza 34,
33-300 Nowy Sącz
NIP: 734 000 60 28

„WACTUR TRAVEL” s.c.
A. Mróz, M. Mróz

Ul. Długosza 34,
33-300 Nowy Sącz
NIP: 734 348 96 71

+48 18 443 79 80

telefon czynny w godzinach pracy biura

+48 515 107 260

telefon alarmowy czynny 24/7

wactur@o2.pl

napisz do nas!
}

Godziny pracy biura:

  • Poniedziałek – Piątek, 9:00 – 17:00
  • Sobota, 10:00 – 13:00

Nasze biuro