BAŁKANY: „Gdy liście mienią się tysiącem barw” – 9 dni

Symbol oferty:

32/19

Lokalizacja

Serbia/ Czarnogóra/ Bośnia i Hercegowina

Transport

Autokar

Wyżywienie

HB

Zakwaterowanie

Hotel min. ***

Program wyjazdu

Dzień 1 (Sobota) /12.10.2019/
Wyjazd z Nowego Sącza o godz. 16:00 (z pozostałych miast wg rozkładu jazdy), przejazd tranzytowy przez Słowację, Węgry, Serbię w okolice Użic.

Dzień 2 (Niedziela) /13.10.2019/
Przerwa na poranną toaletę i śniadanie /we własnym zakresie/. Przejazd do miejscowości Mokra Gora. Przejazd słynną kolejką wąskotorową „Szargańska Osmica”. Zwiedzanie Skansenu- Pleneru do filmów Kustoricy: „Drwengrad”. Przejazd do Visegradu, w trakcie przejazdu wizyta w Monastyrze Dobruń. Następnie spacer po Visegradzie: Most Turecki z XVI wieku na rzece Drin (wpisany na liste UNESCO), „Andrićgrad”- słynne miasteczko filmowe /plener do filmów Kustoricy/. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3 (Poniedziałek) /14.10.2019/
Śniadanie, przekroczenie granicy z Czarnogórą i przejazd Kanionem rzeki Tara. Kanion rzeki Tara- jeden z najgłębszych europejskich kanionów rzecznych, zwany często „czarnogórskim Kolorado”. Symbolem tego malowniczego miejsca jest słynny most. Następnie przejazd Kanionem Rzeki Moraća. Wizyta w Monastyrze Moraca. Jest to bardzo cenny prawosławny monastyr usytuowany w malowniczej scenerii doliny rzeki Moraca. Przejazd do miejscowości Ćanj. Zakwaterowanie w hotelu w nadmorskiej miejscowości, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4 (Wtorek) /15.10.2019/
Śniadanie. Przejazd do miejscowości Bar. Zwiedzanie: Stary Bar: spacer po historycznej części najważniejszego czarnogórskiego portu, usytuowanej na zboczu górskim w oddaleniu od morza. Zobaczenie bramy miejskiej, kościoła św. Katarzyny, ruin katedry św. Jerzego i położonego poza miejskimi murami akweduktu tureckiego. Następnie przejazd pod „starą maslinę” – najstarsze drzewo oliwne na terenie kontynentu europejskiego – pomnik przyrody. Przejazd do Ulcinj. To miasto tchnące klimatem Orientu, dużą część jego mieszkańców stanowią Albańczycy. Starówka Ulcinj usytuowana jest na wysokim nadmorskim cyplu, otoczona murami obronnymi oraz pozostałościami nadmorskiej fortecy. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5 (Środa) /16.10.2019/
Śniadanie, przejazd i zwiedzanie  Monastyr Ostrog: wkomponowany w skałę zespół klasztorny obejmujący dolną cerkiew, wprowadzenie Bogurodzicy do świątyni oraz górną cerkiew św. Krzyża. Przejazd do miejscowości Virpazar- spacer po Parku Narodowym oraz rezerwacie ptactwa wodnego i lilii wodnych. Powrót do hotelu, obiad. Popołudniowy pobyt wypoczynkowy. Około godz. 19:30 udział w pikniku z degustacją produktów lokalnych (oliwa, oliwki, miód, sery, przekąski regionalne, oraz słodyczy + karaoke), nocleg.

Dzień 6 (Czwartek) /17.10.2019/
Śniadanie. Całodniowa wycieczka „Najciekawsze zakątki Czarnogóry”. W programie zwiedzanie: Sveti Stefan: zobaczenie z tarasu widokowego niedostępnej dla turystów słynnej „wyspy-hotelu”, jednego z najbardziej ekskluzywnych nadadriatyckich kurortów, Panorama Boki Kotorskiej z tarasu widokowego, Kotor: warowne miasto nad przepiękną zatoka zwaną „Ustami Kotoru”, jego architektura to wspaniały zlepek wpływów bałkańskich i weneckich, Perast: prześliczna rybacka osada nad Zatoka Kotorską, krótki rejs na Wyspę Matki Bożej od Skał ze zwiedzaniem sanktuarium i muzeum, Spacer po słynnym „Porto Montenegro” – jachty najbogatszych ludzi świata, Budva: spacer ze zwiedzaniem starówki najbardziej znanego czarnogórskiego kurortu nadmorskiego. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7 (Piątek) /18.10.2019/
Wczesne śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do Trebinje. Zwiedzanie miasta: centrum historyczne, most Aslanagicza, wzgórze z kopią Cerkwi Gracanica której pierwowzór znajduje się w Kosowie- panorama miasta, wizyta na targu w Trebinje, zwiedzanie Monastyru Tvrdoś (IV w), panorama Twierdzy Stolac i nekropolii Radomlja. Przejazd do Medziugorje. Zwiedzanie centrum: Kościół św. Jakuba, wejście na górę „Miejsce Objawień”. Zakwaterowanie, obiadokolacja nocleg.

Dzień 8 (Sobota) /19.10.2019/
Śniadanie, wykwaterowanie i przejazd do miejscowości Blagaj- zwiedzanie domu tureckiego, oraz „Vrelo bone” (wywierzysko- rzeka krasowa wypływająca ze skał). Przejazd do Sarajewa- zwiedzanie Sarajewa: Katedra Najświętszego Serca Jezusowego, Biblioteka Vecnica, Meczet Gazi Hursey Bey, Bazar, Most Gawriło Principa. Czas wolny na zjedzenie posiłku /we własnym zakresie/ i zakup pamiątek. W godzinach wieczornych wyjazd w drogą powrotną do kraju.

Dzień 9 (Niedziela) /20.10.2019/
Przyjazd do Nowego Sącza w godzinach popołudniowych.

 

 

Uwagi do programu

– Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
– Panie proszone są o zabranie ze sobą chusty lub nakrycia głowy (wejście do cerkwi/meczetu).
– Realizacja tej wycieczki może odbywać się na podstawie dowodu osobistego lub paszportu ( dokumenty powinny być ważne min. 3 mies. od daty powrotu)!

 

Termin i cena

Termin: 12.10- 20.10.2019

Cena: 1 490 PLN /os

Świadczenia

Cena zawiera:

 • 6 noclegów w hotelach ***, pokoje 2,3- osobowe z pełnym węzłem sanitarnym,
 • Śniadania i obiadokolacje wg programu,
 • Transport autokarem klasy LUX (Video, Barek, Klimatyzacja, WC),
 • Ubezpieczenie: NW/KL,
 • Opieka pilota – przewodnika,
 • Kawa i herbata podczas podróży

Cena nie zawiera

 •  Kosztów realizacji programu tj: degustacji, opłaty przewodników lokalnych, biletów wstępu, rejsu po morzu na wyspę MB oraz użyczenia urządzeń TOURGUIDE (obligatoryjnie +40 EUR/os) – płatne u pilota w autokarze,
 • Napoi do kolacji,
 • Świadczeń nie wymienionych w ofercie,

Rozkład jazdy

Zainteresowała Cię oferta? Masz pytania?

Wyślij nam zapytanie!

4 + 12 =

Biuro Usług Turystycznych „WACTUR”

Ul. Długosza 34,
33-300 Nowy Sącz
NIP: 734 000 60 28

„WACTUR TRAVEL” s.c.
A. Mróz, M. Mróz

Ul. Długosza 34,
33-300 Nowy Sącz
NIP: 734 348 96 71

+48 18 443 79 80

telefon czynny w godzinach pracy biura

+48 515 107 260

telefon alarmowy czynny 24/7

wactur@o2.pl

napisz do nas!
}

Godziny pracy biura:

 • Poniedziałek – Piątek, 9:00 – 17:00
 • Sobota, 10:00 – 13:00

Nasze biuro