BAŁKANY: „Jesienne smaki i uroki” – 7 dni

Symbol oferty:

Bałk 09-

Lokalizacja

Czarnogóra/ Bośnia i Hercegowina /Chorwacja

Transport

Autokar

Wyżywienie

HB

Zakwaterowanie

Hotel min. ***

Program wyjazdu

Dzień 1 (17.09.2021) /Piątek/

Wyjazd z Nowego Sącza o godzinie 4:00 ( z innych miast według rozkładu jazdy). Przejazd tranzytowy przez Słowację, Węgry i Chorwację do Bośni i Hercegowiny w okolice Sarajewa. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

 

Dzień 2 (18.09.2021) /Sobota/

Wczesne śniadanie. Przejazd malowniczą doliną rzeki Neretwy do Mostaru. Zwiedzanie miasta: słynny most Archtekta Sinnana, dzielnica turecka. Następnie przejazd do miejscowości Blagaj i zwiedzanie „Domu Derwiszy” oraz wywierzyska rzeki Buna. Kolejno przejazd do Trebinje-  krótka wizyta w Monastyrze Twrdoś, następnie zwiedzanie miasta: Most Arslanagića, Wzgórze Crkwina, panorama miasta, oraz Cerkiew Hercegowińska Gracanica. Przejazd do Czarnogóry do miejscowości Ćanj. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

 

Dzień 3 (19.09.2021) /Niedziela/

Wczesne śniadanie i przejazd do miasteczka Tivat. Zaokrętowanie na statek. Całodzienny rejs obejmujący rejs po 4 zatokach (Tivackiej, Hercegnoviańskiej, Risańskiej oraz Kotorskiej). Przepłynięcie przez Zatokę Tivacką i Hercegnoviańską z widokiem słynnego „Porto Montenegro” do miejscowości Herceg Novi. Zwiedzanie z przewodnikiem Herceg Novi. Następnie wypłynięcie na otwarte morze- możliwość kąpieli lub dla chętnych wpłynięcia do słynnej „błękitnej groty” (opłata 5 €/os. – płatne dodatkowo). Możliwość posiłku na statku (płatne indywidualnie). Następnie rejs na Wyspę Matki Bożej od Skał ze zwiedzaniem sanktuarium i muzeum (płatne dodatkowo 1 €/os). Panorama Perastu- prześlicznej rybackiej osady nad Zatoka Kotorską. Następnie rejs przez zatokę kotorską do Kotoru- zejście na ląd. Czas wolny z możliwością spaceru po Kotorze- warownym mieście nad przepiękną zatoka zwaną „Ustami Kotoru”. Jego architektura to wspaniały zlepek wpływów bałkańskich i weneckich. Powrót do hotelu około 21:00. Obiadokolacja i nocleg.

 

Dzień 4 (20.09.2021) /Poniedziałek/

Śniadanie. Przejazd do miejscowości Bar. Następnie przejazd i spacer po historycznej części najważniejszego czarnogórskiego portu nazywanej Starym Barem. Usytuowane na zboczu górskim w oddaleniu od morza ruiny antycznego miasta zniszczonego przez trzęsienie ziemi. Zwiedzanie: brama miejska, kościół św. Katarzyny, ruiny katedry św. Jerzego i położonego poza miejskimi murami akweduktu tureckiego. Następnie Przejazd do Ulcinj- miasta tchnącego klimatem orientu, którego dużą część mieszkańców stanowią Albańczycy. Starówka Ulcinj usytuowana jest na wysokim nadmorskim cyplu, otoczona murami obronnymi oraz pozostałościami nadmorskiej fortecy. Zwiedzanie miasta. W godzinach wieczornych udział w pikniku z degustacją produktów lokalnych (przekąski regionalne, oliwa, oliwki, miód, sery, oraz słodycze), połączone z zabawą przy muzyce oraz karaoke. Nocleg.

Dzień 5 (21.09.2021) /Wtorek/

Śniadanie. Przejazd do Dubrownika. Po drodze foto-pauza na tarasie widokowym przy słynnej „wyspie-hotelu”- Sveti Stefan- jednym z najsłynniejszych i najbardziej ekskluzywnych kurortów na wybrzeżu Adriatyku. Przejazd na terytorium Chorwacji i zwiedzanie jednej z najsłynniejszych Chorwackich miejscowości. Panorama miasta z tarasu widokowego, zwiedzanie miasta z przewodnikiem, czas wolny. Powrót na terytorium Czarnogóry i wizyta w Budvie. Spacer ze zwiedzaniem starówki najbardziej znanego czarnogórskiego kurortu nadmorskiego. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

 

Dzień 6 (22.09.2021) /Środa/

Wczesne  śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd i zwiedzanie Monastyru Ostrog- wkomponowanego w skałę zespołu klasztornego obejmującego dolną cerkiew Wprowadzenia Bogurodzicy do Świątyni oraz górną cerkiew Św. Krzyża. Następnie panorama Jeziora Kinje. Przejazd przez Park Narodowy Sutjeska– pomnik upamiętniający walki z okresu II Wojny Światowej do Sarajewa. Zwiedzanie stolicy Bośni i Hercegowiny: Katedra Najświętszego Serca Jezusowego, Biblioteka Vecnica, Meczet Gazi Hursey Bey, Bazar, Most Gawriło Principa. Czas wolny na zakup pamiątek. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

 

Dzień 7 (23.09.2021) /Czwartek/  

Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd w drogę powrotną do kraju. Przejazd tranzytowy przez Bośnie i Hercegowinę, Chorwację, Węgry i Słowację do Polski. Powrót do Nowego Sącza w godzinach późnowieczornych.

 

Uwagi do programu

– Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
– Pilot nie oprowadza po miastach i obiektach muzealnych.
– Realizacja tej wycieczki może odbywać się na podstawie dowodu osobistego lub paszportu ( dokumenty powinny być ważne min. 3 mies. od daty powrotu)!

 

Termin i cena

Termin: 17.09- 23.09.2021

Cena: 1 350 PLN /os

Świadczenia

Cena zawiera:
*Transport autokarem (WC, DVD, Klimatyzacja, Caffe- Bar),
*Opiekę pilota-przewodnika,
*Ubezpieczenie NNW/KL,
*Zakwaterowanie w hotelach min. *** w pokojach 2-, 3- osobowych z klimatyzacją,
*Wyżywienie wg. programu: śniadania i obiadokolacje,

Cena nie zawiera

  • Kosztów realizacji programu-(Rejs, Bilety wstępu, Przewodnik lokalny podczas rejsu, Degustacja, Transport do Monastyru Ostrog, Użyczenie urządzeń TOUR-GUIDE, przewodnik lokalny w Dubrowniku-platne obowiązkowo u pilota 50Euro)
  • Świadczeń nie wymienionych w ofercie,
  • Dopłaty do pokoju 1- osobowego (+ 400 PLN),
  • Napoi do obiadokolacji.

Rozkład jazdy

Zainteresowała Cię oferta? Masz pytania?

Wyślij nam zapytanie!

3 + 4 =

Biuro Usług Turystycznych „WACTUR”

Ul. Długosza 34,
33-300 Nowy Sącz
NIP: 734 000 60 28

„WACTUR TRAVEL” s.c.
A. Mróz, M. Mróz

Ul. Długosza 34,
33-300 Nowy Sącz
NIP: 734 348 96 71

+48 18 443 79 80

telefon czynny w godzinach pracy biura

+48 515 107 260

telefon alarmowy czynny 24/7

wactur@o2.pl

napisz do nas!
}

Godziny pracy biura:

  • Poniedziałek – Piątek, 9:00 – 17:00
  • Sobota, 10:00 – 13:00

Nasze biuro